Mediat botërore jehonë operacionit tek Astiri: Mënyra e shkatërrimit të banesave është e paligjshme!

Ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme në zonën e “Unazës së Re” ka tërhequr dhe vëmendjen e...

Akademiku i njohur: Shqipëria po kalon një nga krizat më të rënda, si në...

I ftuar në Ora News, akademiku Artan Fuga është shprehur se, kriza që po kalon Shqipëria është një nga krizat më të rënda institucionale. Sipas...

Caktohet data e gjyqit për Balilin

Seanca e parë gjyqësore për Klement Balilin do të mbahet me 25 shkurt, ora 10:00 në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Trupa gjykuese përbëhet...

Studentët e Gjeologji-Minierave thirrje Ramës: “Plotëso Kërkesat! Anulo ligjin”!

Një nga aktivistet e lëvizjes “Për Universitetin”, Mirela Ruko përmes një statusi në facebook-un e saj ka shpërndarë një video të studentëve që protestojnë...

Banorët e Unazës së Re thirrje Ramës: Ka ardhur ora që të largohesh…

Banorët e Unazës së Re kanë dalë sërish sot në protestë nga ku kërkojnë anullimin e projektit për vijimin e punimeve në Unazën e...

Protestuesit nxijnë Lleshin, bojatiset Ministria!

Mijëra shqiptarë janë mbledhur tek ministria e Brendshme nën thirrjet “lironi djemt tanë”, kanë bojatisur godinën e Ministrisë. Ndërkohë që protestuesit janë zhvendosur te Ministria...

Raporti europian, shuplakë qeverisë për pronarët: Po shkelen të Drejtat e Njeriut me pronat

Në qershor të vitit 2014, gjyqtari shqiptar në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg, Ledi Bianku mori një ofertë të ‘papërshtatshme’...

Përgjimet tregojnë se Rama, qeveria e tij dhe PS kanë vepruar si një grup...

• Përgjimet tregojnë se Edi Rama, qeveria e tij dhe PS kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal për të marrë dhe mbajtur...

Prokuroria kundër policisë për sekuestrimin e pasurive

Nga fillimi i shtatorit e në vijim Policia e Shtetit pothuajse për ditë ka nisur në komunikatën zyrtare të saj, informacion mbi konfiskimin e...

200 kg drogë nga Shqipëria në Greqi, arrestohen 3 “ushtarët”

Efektivët e Policisë së Antidrogës greke kanë vënë në pranga 3 shtetas shqiptarë, të cilët po tentonin të transportonin një sasi prej 200 kilogramësh...