Ndërroi jetë, shkrimtari, politikani dhe diplomati Teodor Laço

Dje në orët e para të mëngjesit, ndërroi jetë në moshën 80-vjeçare, shkrimtari, dramaturgu, skenaristi, politikani dhe diplomati, Teodor Laço. Ai lindi më 29...

Rama-Tahiri po fshehin provat e drogës dhe mbrojnë trafikantët

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi dje se të gjitha denoncimet e PD për drogën janë vërtetuar. Në një postim në rrjetin social, Facebook,...

Makina vret një grua te semafori në Tiranë, 4 të plagosur në Bulqizë

Aksidentet marrin për ditë jetë njerëzish. Vetëm pasditen e djeshme ndodhën tre aksidente me pasojë vdekjen e një gruaje në semafor në Tiranë dhe...

Policia e Veliajt vjedh tregtarët ambulantë

Policia Bashkiake e Tiranës jo vetëm që është kthyer në një makth për shitësit ambulantë, por tashmë ju merr dhe gjysmën e mallit nën...

Boçi: Rama përçmim dhe tallje me maturantët

Deputeti i PD, Luçiano Boçi reagoi dje pas shfaqjes së Ramës në ceremoninë e ndarjes së diplomave në Universitetin “Mesdhetar”, i cili ndërsa foli...

10 klandestinë shqiptarë kapen në një makinë-frigorifer në Holandë

Autoritetet holandeze kanë ndaluar 10 klandestinë shqiptarë, të cilët po përpiqeshin të kalonin në mënyrë të paligjshme për në Britaninë e Madhe. Policia ushtarake...

Grabitet një turiste në mes të Durrësit

Një turiste nga Ukraina është grabitur në mes të qytetit të Durrësit. Ngjarja mësohet se ka ndodhur mesditën e së premtes rreth orës 12:30...

Policia po eleminon dëshmitarët e drogës

Policia po eliminon dëshmitarët e drogës. Vrasja e 36-vjeçarit Besnik Pudja para një jave në Shëngjergj u raportua nga policia si “vetëvrasje”. Por u...

Mafia e gjobave, Tahiri mburoja e Shullazit!

Emiljano Shullazi me anë të dhunës dhe kërcënimit me armë e ka detyruar biznesmenin Ylvi Beqja të paguajë shuma të ndryshme parash për llogari...

Gazetarët në protestë kundër censurës

  Gazetarët kanë protestuar para Bashkisë së Tiranës kundër censurës mediatike. Protesta erdhi pas mbylljes së emisionit investigativ “Publicus” në “Vizion Plus” që po hetonte për...