Vdekja e 17-vjeçarit në Vlorë, britma e mallkime ndaj Ramës

Familjarët e 17-vjeçarit që humbi jetën në një aksident në Vlorë kthejnë makinën e mortit në vendin ku vdiq djali i tyre. Babai i...

Veliaj nuk njeh 28 Nëntorin për të festuar netët e “bardha”

Këshilltarët e djathtë kanë reaguar dje ndaj kreut të Bashkisë së Tiranës për festimet e 28 Nëntorit. Kreu i këshilltarëve të PD, Leonard Olli,...

Maskat grabisin dy pika karburanti në Durrës dhe Lezhë

Dy pika karburanti janë grabitur ditën e djeshme nga persona të armatosur dhe me maska në Durrës dhe Lezhë. Bëhet e ditur se, persona...

Plagoset me armë në një lokal në Durrës

Një person ka mbetur i plagosur në qytetin e Durrësit, pasi u qëllua me armë zjarri. Burime nga policia bëjnë të ditur se, ngjarja...

Autobusi përplas 14-vjeçarin

Autobusi i linjës Shkozë-Qendër është përfshirë në një aksident, pasi ka përplasur një 14-vjeçar. Ngjarja ndodhi pranë Ministrisë së Jashtme. Sipas të dhënave paraprake...

Aksident i katërfishtë në autostradë

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur pasditen e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës në afërsi të Urës së Dajlanit. Burime nga Policia Rrugore bëjnë të...

1.6 ton drogë e armë nga Durrësi në Bari

Policia italiane ka kapur në Bari një gomone me 1650 kg marijuanë dhe ka arrestuar tre skafistët, dy prej të tyre nga Vlora. Rreth...

Vritet 19- vjeçari në Elbasan, autorët në drejtim të paditur

Krimi nuk ndalet, ndërsa rendi dhe siguria kanë dalë jashtë kontrollit të policisë. Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e djeshme në...

Banorët e Mbrostarit: Nuk na tremb presioni i policisë

Banorët e Mbrostarit janë hedhur sërish në protestë dje, duke bllokuar rrugën nacionale për rreth një orë. Burra, gra dhe fëmijë, me pankarta në...

36 familje në Babrru në grevë urie, iu shembën shtëpitë nga përmbytjet

Ashtu siç ishte paralajmëruar familjet e përmbytura në zonën e Babrrusë në kryeqytet kanë nisur grevën e urisë. Ata kërkojnë strehim, pasi banesat e...