Banderola e komunitetit mysliman zëvendësohet me Posteri i PS

Kryetari i Bashkisë Pukë, Gjon Gjonaj ka hequr një banderolë të komunitetit mysliman ku shkruhej: “Mirëseerdhe Muaj i Ramazanit” dhe në vend të saj...

Komandanti i RENEA-s i dehur rreshton efektivin që ta mbrojë nga testi i alkoolit

Komandanti i RENEA-s, Sokol Poçari i dehur dhe bërë tap nga alkooli, nuk ka lejuar drejtorin e FLO, Sokol Bizhga, që t’i bëhet testi...

Blloku i pallateve në Babrru kthehet në një qendër qyteti

Blloku i pallateve në Babrru-Qendër po kthehet në një qendër qyteti me të gjitha standardet, falë punës dhe investimit të Bashkisë Kamëz. Punimet për...

Bejko: Fitojmë deputetin e tretë në Gjirokastër

Kandidati për deputet i PD në Gjirokastër, Roland Bejko gjatë një takimi në Libohovë, u shpreh se PD, po lufton për deputetin e tretë...

Një Habilaj, drejtor burgu në Vlorë, ministri e shkarkon

Ministri i Drejtësisë, Gazment Bardhi, ka shkarkuar dje nga detyra drejtorin e Burgut të Vlorës, Bashkim Habilaj, si dhe drejtorin e Burgut të Fushë-Krujës,...

Raporti: Italia sekuestroi 3,5 herë më shumë drogë se në 2016 nga Shqipëria

Në vitin 2016, 3.5 herë më shumë drogë e sekuestruar nga policia italiane në krahasim me vitin 2015. Ky është përfundimi i raportit të...

Investimet e Bashkisë Kamëz/ Blloku i pallateve në Babrru po kthehet në një qendër...

Blloku i pallateve në Babrru-Qendër po kthehet në një qendër qyteti me të gjitha standardet, falë punës dhe investimit të Bashkisë Kamëz. Punimet për...

Ceremonia e turpit, fushatë me paratë e taksapaguesve

Ceremonia e inaugurimit të Sheshit “Skënderbej” ku u harxhuan rreth 2 milionë euro të taksapaguesve u bë për fushatë elektorale nga Rama dhe Veliaj....

Ministrja Vukaj kontroll në dogana: “Respektoni Kodin Zgjedhor”!

Ministria e Financave, Helga Vukaj ka vijuar inspektimet e saj në zyrat doganore të vendit për të verifikuar respektimin e Kodit Zgjedhor nga administrata...

Skandal në Portin e Durrësit, një i shumëkërkuar i arratiset policisë

Një i kërkuar që po ekstradohej nga Italia është arratisur në Portin e Durrësit. Bëhet e ditur se, Armando Nikolin Ndreu, 27 vjeç nga...