Mimi, fushatë me mjetet e ushtrisë për votat në Has

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dërgon makinat e ushtrisë për të kryer punime në fshatrat e Hasit në këmbim të votave për Partinë Socialiste....

Kryepolici i Pukës mbron bandën e fushatës së PS

Shefi i Komisariatit të Policisë së Pukës, Pal Marku, vihet në mbrojtje të bandave të PS që qarkullojnë me armë në makinë në qytet....

Protestuesit i bllokojnë rrugën Ramës në Shkodër, 3 në pranga

Banorët e NënShkodrës që protestojnë për paratë e dëmshpëblimit të përmbytjeve i kanë dalë para eskortës së kryeministrit Rama paraditen e djeshme, duke kërkuar...

Skandal, 18 milionë euro për rikonstruksionin e hotel “Dajti”

Çështja e rikonstruksionit të godinës së ish-hotel “Dajtit” nga Banka e Shqipërisë, e cila e bleu pak vite më parë për ta përdorur për...

Banderola e komunitetit mysliman zëvendësohet me Posteri i PS

Kryetari i Bashkisë Pukë, Gjon Gjonaj ka hequr një banderolë të komunitetit mysliman ku shkruhej: “Mirëseerdhe Muaj i Ramazanit” dhe në vend të saj...

Komandanti i RENEA-s i dehur rreshton efektivin që ta mbrojë nga testi i alkoolit

Komandanti i RENEA-s, Sokol Poçari i dehur dhe bërë tap nga alkooli, nuk ka lejuar drejtorin e FLO, Sokol Bizhga, që t’i bëhet testi...

Blloku i pallateve në Babrru kthehet në një qendër qyteti

Blloku i pallateve në Babrru-Qendër po kthehet në një qendër qyteti me të gjitha standardet, falë punës dhe investimit të Bashkisë Kamëz. Punimet për...

Bejko: Fitojmë deputetin e tretë në Gjirokastër

Kandidati për deputet i PD në Gjirokastër, Roland Bejko gjatë një takimi në Libohovë, u shpreh se PD, po lufton për deputetin e tretë...

Një Habilaj, drejtor burgu në Vlorë, ministri e shkarkon

Ministri i Drejtësisë, Gazment Bardhi, ka shkarkuar dje nga detyra drejtorin e Burgut të Vlorës, Bashkim Habilaj, si dhe drejtorin e Burgut të Fushë-Krujës,...

Raporti: Italia sekuestroi 3,5 herë më shumë drogë se në 2016 nga Shqipëria

Në vitin 2016, 3.5 herë më shumë drogë e sekuestruar nga policia italiane në krahasim me vitin 2015. Ky është përfundimi i raportit të...