Provat e vjedhjes masive nga OSHEE me faturat e energjisë

OSHEE vazhdon të vjedhë qytetarët me mbifaturimet e energjisë elektrike. Denoncimet e qytetarëve janë të përditshme, por askush në zyrat e OSHEE nuk do...

Banorët e Vërrisë, 6 pyetje Ramës për impiantin e plehrave

Banorët e Verrisë iu përgjigjën dje Kryeministrit Rama lidhur me deklaratat e tij se, ashtu si në Elbasan edhe në Vërri do të ndërtohet...

Tonelatat e drogës në Portin e Durrësit, Prokuroria sekuestron kamerat e sigurisë

Prokuroria e Krimeve të Rënda administroi në dosje, pamjet e kamerave të sigurisë së Portit të Durrësit, ku janë fiksuar momentet e kalimit të...

Shqiptari kapet në Itali me drogë 100 mijë euro

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Itali, pasi i janë gjetur në bodrumin e shtëpisë rreth 83 kilogram marijuanë. Në pranga është vendosur...

Mbyllet dosja për nënën e re që u dogj në ashensor

Drilona Duriçi, humbi jetën në mënyrë aksidentale në ashensorin e pallatit ku banonte në zonën e Freskut në kryeqytet. Në këtë përfundim ka dalë...

Maskat i grabisin paratë dhe makinën një qytetari

Maskat janë kthyer në një tmerr për qytetarët në të gjithë vendin. Bëhet e ditur se, tre persona të armatosur dhe me maska kanë...

Policët e Veliajt kapen duke vjedhur, tre në pranga

Tre punonjës të Policisë Bashkiake në Tiranë janë vënë në pranga gjatë operacionit të koduar ‘Rrjeta’. Të arrestuarit mësohet se janë: Erjon Beca, 37...

Ku shkuan 10 mijë tonët e kanabisit të policisë?

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar pas deklaratës së Kryeprokurorit ndaj policisë për zhdukjen e drogës së sekuestruar. Në një postim në Facebook, Berisha shkruan se,...

Droga e sekuestruar po trafikohet nga Ministria

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla hodhi akuza të rënda dje ndaj Ministrisë së Brendshme dhe Policisë së Shtetit për zhdukjen e sasive të mëdha...

Belgjika e dënoi 10 vjet burg, Rama e liron vrasësin Frroku

Ish-deputeti i mazhorancës, Mark Frroku u shpall dje i pafajshëm për akuzën e vrasjes së Aleksandër Kurtit në Belgjikë. Gjykata ka arritur në konkluzionin...