Nipi i kreut të PS-së kapet duke blerë votat me para

Një skandal i përmasave të mëdha është zbuluar në Pukë. Bëhet e ditur se nipi i kryetarit të PS të Pukës, Enver Sulejmani është...

LSI kapet me pako me lekë për blerje votash në Memaliaj

LSI dhe Vangjel Tavo janë hedhur në sulm frontal në terren për blerjen e votave. Në dy ditët e fundit, aksioni në terren është...

Punonjësi i policisë duke bërë fushatë për PS-në në Shkodër

Një efektiv policie është fotografuar dje, duke bërë fushatë për Partinë Socialiste. Një qytetar nga Shkodra ka denoncuar një efektiv policie, i cili është...

Fushatë për PS, MAS padit drejtoreshat në Gjirokastër e Librazhd

Ministria e Arsimit ka paditur në Prokurori drejtoren e Drejtorisë Arsimore Gjirokastër, Lindita Rova, për përfshirje në fushatë për PS-në. Në njoftimin për shtyp...

Ministrat e Ramës dhunë ndaj emigrantes pse i pyeti për drogën

Ministrat e Ramës, Mirela Kumbaro dhe Bledi Çuçi zhvilluan një takim para katër ditësh me emigrantët në hotel “Titania” në Athinë. Një qytetare, pjesëmarrëse...

Ekonomisti i KESH dhe 4 të tjerë ndajnë para për vota

Ekonomisti i KESH në Shkodër dhe 4 persona të tjerë janë kapur nga policia, duke ndarë para në këmbim të votës për Partinë Socialiste....

Pako me ushqime për votat, arrestohet kreu i PSD

Një tjetër rast blerje vote është evidentuar në Shkodër. Kryetari i Partisë Social Demokrate (PSD) në Shkodër është arrestuar nga Policia, pasi shpërndante pako...

Abuzime me ndihmën ekonomike në Korçë

Ministria e Mirëqenies Sociale ka zbuluar një sërë shkeljesh në Drejtorinë Rajonale të Shërbimit Sociale Shtetëror në Korçë. Ministria e Mirëqenies Sociale bën të...

Tritol zyrës së LSI në Durrës, Koka: Janë zagarët e “Rilindjes”

Një shpërthim i fortë ka ndodhur në lagjen Nr.18 në qytetin e Durrësit gjatë natës së mbrëmshme. Shpërthimi ka ardhur si pasojë e vendosjes...

Arrestohen 4 policë të Drejtorisë së Burgjeve

Specialistët e Sektorit të Krimeve të Rënda, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan dhe në bashkëpunim...