39 kg heroinë nga Shqipëria kapen në Serbi

Në vendkalimin kufitar në mes të Serbisë dhe Hungarisë, në Horgosh, policia serbe ka konfiskuar më shumë se 39 kilogram heroinë dhe ka arrestuar...

Terrorizmi godet Ankaranë dhe Berlinin

Një oficer i Forcave Speciale të Policisë turke që ishte kthyer në terrorist, hapi zjarr të hënën brenda një ekspozite arti në Ankara, duke...

Terrori godet Berlinin, 9 të shtypur nga kamioni

Së paku nëntë veta janë vrarë dhe rreth 50 të tjerë janë plagosur, pasi një kamion është futur në një treg të Krishtlindjeve, në...

Gjoba 540 mijë euro, Shullazi-biznesmenit: Kështu je njësh ti

Prokuroria ka në dorë një tjetër dëshmi që pritet të “fundosë” Emiliano Shullazin dhe njerëzit e tij të besuar tashmë të vënë në pranga...

Qeveria e Shullazit, Eskobarit dhe Lul Berishës ia ka dorëzuar vendin krimit

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar për ngjarjet e fundit kriminale në vend gjatë 24 orëve të fundit. Vetëm ditën e djeshme u grabit një bankë...

Mësuesja, kushërirë e Peleshit kërcënon me thikë 10-vjeçarin

Ish-¬kryeministri Berisha ka publikuar denoncimin e një nëne, e cila thotë se kushërira e Niko Peleshit, dikur nëndrejtoreshë shkolle, sot mësuese kërcënon me thikë...

Shpërthen në flakë një makinë në autostradë

Një automjet tip “Fiat” ka marrë flakë në autostradën Tiranë-Durrës. Për fat të mirë nuk ka patur të lënduar, ndërsa shkaqet e zjarrit që...

Aksidentohet për vdekje këmbësorja në Durrës

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur dje në Durrës. Burimet e policisë bënë të ditur se, ngjarja ndodhi rreth orës...

I vihet zjarri makinës së këngëtarit në Tiranë

I vihet flaka me benzinë makinës së këngëtarit Flori Mumajesi në një parking të nëndheshëm në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës...

Zjarr në një banesë në Tiranë, shkrumbohet 58-vjeçari

Flakët e një zjarri që ra mbrëmë në një banesë në kryeqytet i ka marrë jetën një personi. Ngjarja e rëndë ndodhi tek “Shkolla...