300 gram C4 poshtë makinës, shpëton biznesmeni

Një atentat me eksploziv ndaj një biznesmeni dështoi paraditen e së shtunës në qendër të qytetit të Elbasanit. 300 gram C4 u gjet poshtë...

Prokuroria: Nelgert Pata mori pjesë në vrasjen e Elton Çiçës

Nelgert Pata, i vrarë në një atentat në Fier nëntorin e vitit të kaluar ka marrë pjesë në vrasjen e Elton Çiçës një vit...

3 fëmijët ndezin zetorin dhe bien në kanal, humb jetën 10-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Lezhë. Tre kushërinj, dy të moshës 11-vjeç dhe një 10-vjeç kanë ndezur zetorin e...

Korrupsioni me tenderat, në pranga zyrtarja e Prefekturës

Shefja e Financës së Prefekturës në Korçë ka përfunduar në pranga për korrupsion me tenderat. Bëhet e ditur se arrestimi i 50-vjeçares Mirjeta Setallari...

Krimi rritet frikshëm, 21 të vrarë në 4 muaj

Krimi është rritur frikshëm në të gjithë vendin. Vetëm në katër muajt e parë të këtij viti kanë ndodhur 17 ngjarje të rënda me...

Drogë nga Shqipëria në Greqi, dy të arrestuar

Një sasi prej 31 kg drogë e llojit marijuhanë është sekuestruar nga policia greke ditën e djeshme në Janinë. Bëhet e ditur se gjatë...

Fshati Xherie në Cërrik, pa rrugë dhe ujë të pijshëm

Banorët e fshatit Xherie, në Njësinë Administrative Shalë që i përket Bashkisë së Cërrikut nuk kanë rrugë, ujë të pijshëm dhe as mjek. Janë...

Sulmohet një i ri në Tiranë, përfundon rëndë në spital

Një i ri është sulmuar me mjete të forta nga 3 persona të panjohur në Tiranë dhe ka përfunduar në Spitalin Ushtarak me plagë...

Për tre vite, 5828 persona të dënuar për energjinë

Prokuroria e Përgjithshme ka raportuar në Kuvend se gjatë tre viteve të fundit 5828 persona u ndoqën penalisht se kishin vjedhur energjinë. Dosjet penale...

Trafiku i 12 kg kokainë të pastër nga Holanda në Bari, arrestohet shqiptari

Pesë persona, midis të cilëve edhe një shqiptar janë arrestuar nga policia italiane në kuadër të bastisjeve të gjera kundër trafikut të kokainës nga...