Basha në zonat e përmbytura/ Banorët shpërthejnë në revoltë ndaj qeverisë: “Ramën s’dona me...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka shkuar në fshatrat e përmbytur në Trush e Bërdicë, ku edhe pse shiu nuk binte papushim, banorët kanë...

Kokainë me arka domatesh, kush janë 3 shqiptarët e arrestuar në Itali

Hiqeshin si punëtor në parcelat e domatave por në të vërtetë ishin trafikantë kokaine. Operacioni i policisë italiane ka shkatërruar sot një bandë trafikantësh...

Basha mbledh shtabin e emergjencave në Shkodër për përmbytjet, ndërsa Rama në sarajet e...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka mbledhur sot në mesditë Komisionin e Emergjencave Civile në Shkodër sëbashku me kryetaren e bashkisë Voltana Ademi. Basha ka...

24 kulla të reja në qendër të Tiranës, pastrim urgjent i parave të drogës...

Nuk janë një apo apo 5 kulla, por plot 24 kulla ta larta me mbi 25 kate që do ngrihen me lejet urgjente të...

Lidhjet e “Ujku të Detit” me Balilin, Habilajt dhe Tahirin, trafikonte drogë në Turqi...

Baroni i drogës, Met Kanani i arrestuar dje në Turqi me 1.1 ton drogë ka lidhje me Balilin, Habilajt dhe Tahirin. Ai trafikonte drogë...

E moshuara rrëfen tmerrin nga maskat: Na shpëtoi llozi i derës

Familja Muça në Fier ka përjetuar një natë të tmerrshme dje, teksa katër grabitës të armatosur kanë tentuar të vjedhin banesën e tyre. Elsa...

Maskat terror në Fier, policia përplaset me grabitësit, njerin e vret tjetrin e plagos,...

Një person është vrarë ndërsa një tjetër është plagosur gjatë përplasjes me armë me policinë në orët e para të mëngjesit në qytetin e...

Kush është “Escobari shqiptar” i lidhur me qeverinë që arrestua me 1.1 ton drogë...

Met Kanani, ose i njohur ndryshe si “Met shqiptari”, është baroni i drogës i cili u kap ditën e sotme gjatë një operacioni të...

60-vjeçari rrëfen tmerrin në lumin Kir për të shpëtuar djemtë: “Ishin prej orës 3...

Fran Vatgjoka, ishte personi i parë që u fut me not në lumin Kir për tu shkuar në ndihmë dy fëmijëve që kishin mbetur...

Revolta në Shkodër/ Banorët e përmbytur përplasen me ministrin Peleshi: Ne jena të mytun...

Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi është përballur me revolt nga banorët e zonave të përmbytur në zonat e NënShkodrës. Disa prej tyre thanë se...