Si e lanë të kalonte kamionin me 2.2 ton drogë doganierët e Vorës

Kamioni me 2.2 tonë drogë që u bllokua më 24 mars 2017 në Itali, rezulton se është peshuar nga doganierët e Vorës. Edhe pse...

Mziu pret nëtakim senatorin italian Lucio Malan

Kryetari i Bashkisë së Kamzës e njohu senatorin italian me diskriminimin e bashkisë dhe banorëve nga qeverisja qendrore dhe kryeministri Rama në këto 4...

Kriza ekonomike, 106 mijë biznese kanë ulur qepenin

Numri i bizneseve pasive, të cilat kanë pezulluar aktivitetin tejkaloi për herë të parë atë të ndërmarrjeve aktive. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve përditësoi...

Ndërtohet banesa pa leje te vila e Ramës në Durrës

Një ndërtim 2-katësh ka hedhur shtat kohët e fundit në një nga zonat më të lakmuara të qytetit bregdetar të Durrësit. Ndërtimi pa leje...

Rama kërkon lirimin e Shukriut nga burgu

Rama po përgatit lirimin nga burgu të ish-kryetarit të Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, i cili u arrestua për “Korrupsion pasiv...” në formën e...

Vizita në Kosovë, Nishani nderon kujtimin e luftëtarëve

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dhe delegacioni që e shoqëron gjatë vizitës vizitës zyrtare në Kosovë zhvilloi homazhe dhe vendosi një kurorë me lule...

Sasi e madhe droge nga Shqipëria në Korfuz

Policia e Korfuzit ka dhënë detaje mbi veprimtarinë e një grupi trafikantësh të drogës, të përbërë nga grekë dhe shqiptarë, që kishin përfituar më...

6 të plagosur në dy aksidente rrugore në Tiranë dhe Vlorë

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës. Një makinë me targë AA286EY ka humbur kontrollin dhe pasi është përplasur...

Gjysma e Tiranës, dy ditë pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton së në datat 15 dhe 16 maj do të ketë shkëputje të energjisë elektrike për shkak të...

3 mijë euro një vend pune në arsim, paditet drejtori

Që të fillosh punë në arsim duhet të paguash 3 mijë euro nën dorë. Me ardhjen e “Rilindjes” në pushtet, punësimi me pagesë nën...