Droga në burgun e Brescias, furnizuesit ishin shqiptarët

  Pas arrestimit të një polici të burgut të Brescias L.P., 30 vjeç me origjinë kalabreze, policia italiane zgjeron hetimet pas dyshimeve për përfshirjen e...

Biznesmeni nga Elbasani kapet “mat” me kokainë

Pronari i një lokali në Elbasan, Arzen Dehari, 46 vjeç është arrestuar dje nga policia, pasi në biznesin e tij u gjetën 11 gramë...

Gazetari italian: Në përgjime flitet për Tahirin, Prokuroria ka prova

Gjatë një lidhje telefonike për ‘News24’, gazetari i ‘Meridionews’, Dario De Luca që publikoi dosjen e përgjimeve të grupit “Habilaj”, i pyetur nëse bëhet...

Rama nuk e mohon lidhjen e Olsit me kokainën e Xibrakës

Ish-Kryeministri Berisha i është drejtuar direkt dje në Parlament kreut të qeverisë, duke e pyetur për lidhjet e vëllait të tij, Olsi Rama me...

Reagon Bashkia Kamëz: Ramës i është kthyer në makth Bathorja

Edi Ramës i është kthyer në makth Bathorja, pasi aty dhe në Kamëz në çdo palë zgjedhje humb në mënyrë dërrmuese zgjedhjet. Kjo ka...

Zbarkim holandez nga Kryeprokurori e deri tek kreu i Xhandarmërisë për të “Sëmurin e...

Një vizitë e rrallë do të ndodhë në Shqipëri në fillim të muajit nëntor. Nga Kryeprokurori holandez e deri tek kreu i Xhandarmërisë të...

Gjykata e Katanias thellon hetimet, e pamëshirshme me Habilajt, e lë në burg

Pasi ka dëgjuar për 48 orë pretentimet e 6 prej të arrestuarve në kuadër të dosjes “Habilaj”, Gjykata e Rivlerësimit e Katanias vendosi këtë...

Shqipëria në listën e vendeve që nuk e kontrollon dot korrupsionin dhe nuk i...

Media ekonomike italiane ‘IlSole 24Ore’ ka përpunuar të dhënat e fundit të Bankës Botërore për indeksin e qeverisjes, duke u përqendruar në treguesin e...

Radio amerikane reportazh për kanabisin në Shqipëri: ‘Peshkut të madh’ askush nuk i afrohet

Radio publike amerikane ka realizuar një reportazh mbi kultivimin e drogës në Shqipëri. Gazetari Nate Tabak, ka marrë pjesë në një aksion policor antidrogë...

Prokuroria “ultimatum” Ministrisë: Të përkthehet dosja “Habilaj” deri të premten

Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka lënë afat Ministrisë së Drejtësisë deri këtë të premte për të mbyllur përkthimin e dosjes “Habilaj” dhe...