Dëshmia, Çako zbulon detajet si Shullazi kërcënoi rektorët

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako deklaroi para trupit gjykues se, për kërcënimin e kanditatit për rektor nga Emiljano Shuzllazi u...

Maskat terror në Vlorë, i moshuari: Na torturuan dhe grabitën lekët në banesë

Tre persona të maskuar dhe të armatosur janë futur në një banesë në Vlorë dhe pasi kanë ushtruar dhunë e terror ndaj një çifti...

20 tonelatat e drogës në Vlorë, Gjykata liron 9 të arrestuarit

Në një superaksion i Policisë së Vlorës pas kërkesës së Prokurorisë në korrik të 2017 u zbuluan, dy magazina ku ishte fshehur një sasi...

Mësuesit dhunojnë fëmijët me aftësi të kufizuara në një shkollë në Tiranë

Skandal në një shkollë në Tiranë. “Fiks Fare” kishte sot në fokus një ngjarje të rëndë në shkollën speciale “Luigj Gurakuqi” në kryeqytet mësuesit...

Drejtësia, në gjunjë para Shullazit dhe ‘Saje Qorrit’

Gjykata vihet në gjunjë para “Saje Qorrit” dhe Shullazit, duke zbatuar urdhërat e tyre. Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e bërë...

1.5 ton drogë nga Shqipëria sekuestrohet në Brindizi

1.5 ton drogë nga Shqipëria u sekuestrua në Brindizi nga Guarda di Finanza. Mediat e shtetit fqinj shkruajnë se, droga e ardhur nga Shqipëria...

Vrasja e biznesmenit shqiptar në Athinë, po hetohet në dy pista

Biznesmeni shqiptar, Roland Shembitrasi mbeti i vdekur në atentatin e ndodhur rreth orës 4:30 të së dielës në “Glyfada” të Athinës. Mediat helene raportojnë...

Gomone nga Vlora drejt Italisë, trafikantët hedhin drogën në det

Një gomone me drogë është nisur nga bregdeti i Vlorës mbrëmjen e të dielës drejt Italisë, por pas ndjekjes së Guarda di Finanza italiane...

Helmohen sërish nxënësit e shkollës së Gjegjanit

Përsëritet ngjarja e pesë ditëve më parë në shkollën e Gjegjanit të Pukës. Fëmijët që kishin simptoma helmimi janë sëmurë sërish sapo janë rikthyer...