Pamje shokuese, ja si policia hedh gaz helmues ndaj banorëve të pambrojtur

Një dhunë e paprecedentë është përdorur so nga policia për të nxjerrë nga shtëpite e tyre banorët e Bregut të Lumit. Ata kanë ditë që...

10 gjyqtarë dhe prokurorë në hetim për fshehje pasurie

Nuk është vetëm gjyqtari i Apelit, Shkëlqim Miri. Burime nga Krimet e Rënda bëjnë të ditur se, 10 gjyqtarë dhe prokurorë po hetohen për...

Pushuesit vuajnë trafikun nga Lungomare deri tek Uji i Ftohtë

Segmenti nga Lungomare deri në zonën e Ujit të Ftohtë është kthyer në një tmerr për pushuesit. Për çdo ditë, por sidomos në fundjavë,...

Aksidentohet furgoni me nxënës në Fushë Krujë, lëndohen 7 fëmijë

Një furgon që transportonte nxënës shkolle është aksidentuar në afërsi të fshatit Bilaj në Fushë Krujë pak pas mesditës së djeshme. Si pasojë e...

Tërmete të një pasnjëshme në Shqipëri, dëmtohen disa shtëpi në Jug

Disa termite të njëpasnjëshme ranë mbrëmjen e sotme në Fier, Vlorë, Sarandë, Gjirokastër dhe Himarë. Tërmeti që ka rënë para disa minutash në jug të...

Kriminelët me uniformë arrestojnë natën protestuesin në Malësinë e Madhe, reagon Berisha!

Policia, me urdhër të Ramës po vazhdon “gjuetinë” e protestuesve, që u ngritën në një revoltë të fuqishme më 16 shkurt kundër qeverisë, përpara...

Saja ‘i virgjër’?! Gjithë kupola e Policisë në kohën e tij është në kërkim...

Pas deklarimit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri se do të dilte në një konferencë shtypi për të thënë gjera....ka reaguar gazetari Dritan Kaba...

Zbulohet emri i bosit të laboratorit të heroinës në Has

Zbulohet dhe shpallet në kërkim ndërkombëtar drejtuesi i laboratorit të heroinës në Has. Policia e ka identifikuar dhe me pas shpallur ne kerkim dhe...

Vrasja e Suela Sulës, përgjimet: “Bëji magji gruas që të më bindet”

Në seanën e të enjtes tek Krimet e Rënda, ku gjykohet për vrasjen e gruas së tij Suela Sula, Sadetin Sula, dëgjoi regjistrime audio...

Vazhdon masakra e Dakos, mbi murin antik hidhet beton

Ky është rasti më flagrant se si Bashkia e Durrësit shkel ligjin. Edhe pse Gjykata ka urdhëruar që të pezullohen punimet për “Velierën”, kryetari...