Policia përgjon kreun e opozitës Lulzim Basha, publikohet video e superskandalit

Policia e Shtetit është përfshirë në një skandal të madh, pasi janë bërë publike pamje skandaloze, ku punonjës të njësisë operacionale kanë përgjuar kreun...

Mbaruan zgjedhjet, policia nis arrestimet për energjinë elektrike

Vetëm pak ditë pasi mbaruan zgjedhjet, policia ka nisur arrestimet për energjinë elektrike. Bëhet e ditur se, Policia e Shkodrës në bashkëpunim me OSHEE...

Policia, palë me bandën e drogës në Elbasan, fsheh videon pa maska të atentatorëve

Gazetarja Klodiana Lala, ka deklaruar në emisionin “Të Paekspozuarit”, se policia në Elbasan është totalisht e pafuqishme përballë krimit. Ajo shprehet se në një...

Përplasen dy makina në Vlorë, plagoset rëndë një vajzë

Përplasja e dy automjeteve në hyrje të qytetit të Vlorës, ka shkaktuar plagosjen rëndë të një 26-vjeçareje, ndërsa momentet fill pas aksidentit kanë qenë...

Fshesa greke, kthehen dhjetëra emigrantë edhe në Kapshticë

Kthime të shumta emigrantësh nga policia greke ka edhe në Kapshticë. Shumica prejt tyre plotësonin kriteret e udhëtimit në vendet e hapësirës Shengen, megjithatë,...

Deklarata e fortë e avokatit: “Rama përdori granada serbe mbi protestuesit”!

Garda përdori gaz lotësjellëse, tymuese, por edhe granada që shkaktojnë shok mbi qytetarët. Avokati Altin Goxhaj, me anë të një postimi në rrjetet sociale,...

Grabitet një turiste në mes të Durrësit

Një turiste nga Ukraina është grabitur në mes të qytetit të Durrësit. Ngjarja mësohet se ka ndodhur mesditën e së premtes rreth orës 12:30...

Burrel, ish-kreu i komunës vetëhelmohet në makinë

Ish-kryetari i Komunës Baz, në Burrel, është gjetur në gjendje të rëndë në mjetin e tij ditën e djeshme, pasi ka tentuar të vetëhelmohet,...

Trafiku i drogës drejt Greqisë, takim mes zyrtarëve grekë dhe shqiptarë

Çështja e trafikut të lëndëve narkotike nga Shqipëria drejt Greqisë ka shqetësuar palën greke kohët e fundit, ndërkohë që ditën e djeshme është mbajtur...

Furnizuan Pavian me drogë shqiptare, arrestohen shqiptarët

Kontrollet territoriale në provincën e Pavias dhe sidomos në zonat përreth, kanë zbuluar aktivitetin e tregtarëve të drogës, konkretisht kokainë dhe marijuanë, jo vetëm...