Fakte të reja, si u vunë në shërbim të Moisi Habilajt radarët dhe policët

Peshkarexha “Fatima”, e cila po transportonte 800 kg kanabis për llogari të Moisi Habilajt, u kap në maj 2015 në Itali, pasi ishte nisur...

Tjetër viktimë nga torturat, gjendet i pajetë i riu te Sheshi i Flamurit në...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundi në qytetin e Vlorës. Bëhet e ditur se, një i ri është gjetur i pajetë paraditen...

Prokuroria e Arta-Ramës kërkon burgosjen e dëshmitarit pse denoncoi drogën e Agron Xhafajt

Prokuroria ka nisur procedimin ndaj dëshmitarit Albert Veliu, dëshmitarit që denoncoi trafikun e drogës të vëllait të ministrit, Agron Xhafaj. Sipas këtij organi të...

Zari Muç Muçi del nga faza, Bardhi i përmend vilën në Lalëz!

Zari i Ramës që Fevziu e merr në emison për tallje fundshpine, Muç Muçi doli nga faza gjatë debatit për dëshmitarin e vëllait të...

Ja kush është Ermali, Drejtori i Kufirit, garanti i drogës së Agron Xhafës

Ermal Milori është polici te i cili Agron Xhafaj e drejtoi Albert Veliun për ta ndihmuar në trafikun e kanabisit drejt Italisë. Politiko.al konfirmon...

Dëshmia e trafikantit italian Riela: Habilajt mbroheshin nga një njeri shumë i fuqishëm në...

Trafikanti italian, Antonio Riela, ka pranuar para autoriteteve italiane se ka bashkëpunuar për trafikun e narkotikëve me Moisi Habilajn, pasi ky i fundit mbrohej...

Deputeti i PS aksidenton një qytetar, policia e merr në mbrojtje dhe fajëson të...

Deputeti i Partisë Socialiste për Beratin, Fadil Nasufi aksidentoi me makinën e tij një qytetar i cili po ecte me biçikletë. Ngjarja ka ndodhur...

Dëshmia e Albert Veliut, Berisha: Rama ikën parakohe faqenxirë nga samiti i Sofjes, Xhafa...

Ish-Kryeministri Berisha shkruan në një status në Facebook se, dëshmia me fuqi nukleare e dëshmitarit Albert Veliu ishte një goditje vdekjeprurëse për vetë kryekumbar...

Fatmir Xhafa arreston dëshmitarin e drogës të vëllait të tij

Eshtë ndaluar nga policia e Fatmir Xhafës dëshmitari i drogës të vvëlait të tij, Agron Xhafës. Albert Veliu ëshë marrë në pyetje në Prokurori...

Dëshmitari: Skema e trafikut të drogës të Agron Xhafajt, kontrollon drejtorinë e policisë në...

Dëshmitari X në videon e PD-së rrëfen njohjen e tij me vëllanë e ministrit Fatmir Xhafajt. Albert Veliu tha se me Agronin është njohur...