Italia: Droga nga Shqipëria vazhdon të jetë kërcënim serioz për ne dhe BE-në

Ambasadori italian në Shqipëri, Alberto Cutillo, në një intervistë për gazetën “Shekulli” ka konfirmuar se pavarësisht nga propaganda e qeverisë Rama, trafikimi i drogës...

Prokuroria kërkon të marrë në pyetje në Itali financierin e bandës Tahiri-Habilaj

Prokurorët e Krimeve të Rënda kërkojnë sërish ndihmën e autoriteteve italiane, për hetimin e çelur ndaj ish-Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Përmes një letër-porosie...

Tërmete të një pasnjëshme në Shqipëri, dëmtohen disa shtëpi në Jug

Disa termite të njëpasnjëshme ranë mbrëmjen e sotme në Fier, Vlorë, Sarandë, Gjirokastër dhe Himarë. Tërmeti që ka rënë para disa minutash në jug të...

“Ballisti” i shpëton ekstradimit në Beograd

Ismail Morina, i ashtuquajturi “Ballisti” i dronit të Beogradit mbrëmjen e 14 tetorit të vitit 2014, duket se ka gjetur mënyrën për të shpëtuar...

Kriminelët me uniformë arrestojnë natën protestuesin në Malësinë e Madhe, reagon Berisha!

Policia, me urdhër të Ramës po vazhdon “gjuetinë” e protestuesve, që u ngritën në një revoltë të fuqishme më 16 shkurt kundër qeverisë, përpara...

Saja ‘i virgjër’?! Gjithë kupola e Policisë në kohën e tij është në kërkim...

Pas deklarimit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri se do të dilte në një konferencë shtypi për të thënë gjera....ka reaguar gazetari Dritan Kaba...

Zbulohet emri i bosit të laboratorit të heroinës në Has

Zbulohet dhe shpallet në kërkim ndërkombëtar drejtuesi i laboratorit të heroinës në Has. Policia e ka identifikuar dhe me pas shpallur ne kerkim dhe...

Naftëtarët në revoltë: “Kërkojmë punë, bukën e gojës! Ku të përplasemi”?!

Të shqetësuar për gjithë muajt që kanë jetuar pa të ardhura, duke lënë fëmijët në “humorin” e vendimarrësve, disa naftëtarë kanë dalë sot para...

Shkodranët-Ramës: Nëse je burrë, rri në zyrë më 16 shkurt!

Mijëra qytetarë të Shkodrës kanë protestuar para Prefekturës në Shkodrë duke kërkuar largimin e Ramës. “Nëse je burrë rrri në zyrë me 16 Shkurt”,...

Demiraj urdhër policisë për paratë e krimit në zgjedhje

Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj u kërkoi dje, drejtuesve të Policisë që të marrin masa për të mos lejuar blerjen e votave...