Zagani rrëfen telefonatën nga Italia pas dorëzimit të mandatit nga Tahiri

Pas zhvillimeve të fundit me lënien e mandatit nga Saimir Tahiri, ka pasur reagime të shumta në Kuvend dhe jo vetëm. Një prej të...

21 vjet pa ty, Azem!

21 VJET PA TY ‘’LEGJENDE’’! ‘AZEM’ IDETE E TUA, FRYMEZIMI JONE.. Kaluan 21 vjet dhe asnje dite nuk je ndare nga ne, me prezencen tende, si...

Protesta madhështore e studentëve: E duam Shqipërinë si gjithë Europa!

Studentët e Universitetit të Tiranës kanë mbushur rrugën para Ministrisë së Arsimit dhe Sportit duke protestuar kundër tarifave të larta. Studentët kanë nxjerrë kartonët...

Olsi Rama merr kryesimin e bixhozit! Posta në dispozicion të “Bast Arenës”!

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhet e disa qytetarëve, të cilët shkruajnë se Olsi Rama ka marrë kryesimin e bixhozit, ndërsa Posta është vënën në...

Helmohen disa nxënës të një shkolle në Durrës

Pesë nxënës në klasën e pestë të një shkollë 9-vjeçare në Durrës janë paraqitur në spital me shenja helmimi. Informacionet e para tregojnë se...

Kapet makina me drogë nga Shqipëria në Mal të Zi, tre në pranga

Policia e Malit të Zi ka arrestuar tre shtetas shqiptarë, të cilët u kapën me rreth 65 kilogramë marijuanë. Në pranga janë vënë shtetasit I.K...

Bushati nxjerr zbuluar Ramën, Cakajn e Thaçin: Serbia solli idenë e korrigjimit të kufijve...

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, tha se Serbia solli idenë e korrigjimit të kufijve me shqiptarë në Tiranë. Ai tha se ka...

Dëshmia e të arrestuarit për vrasjen në Bllok: “… askush të mos lëvizë!, dhe...

Është zbardhur dëshmia e dhënë në Gjykatë nga ana e Gledo Hotit, i arrestuar për ngjarjen në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë një person...

Doganieri kapet me lista dhe para duke blerë vota

Një doganier në doganën e Vermoshit është kapur në flagrancë me një listë votuesish dhe sasi të konsiderueshme parash për blerje votash. Doganieri Izmir...

Çfarë po ndodh në Durrës? 18 fugona policie ‘pushtojnë’ Portin

18 fugona policie sapo kanë mbërritur në Portin e Durrësit, në kuadër të një megaoperacioni policor pas informacioneve për praninë në këtë port të...