Ekspertiza, 16-vjeçarja humbi jetën nga “hipertermia malinje”

Ekspertiza mjeko-ligjore ka bërë paraprakisht një përfundimin për shkakun e vdekjes së 16-vjeçares Blerta Pepa në spitalin privat Continental në Tiranë. Ekspertët kanë arritur...

Media greke: Shqipëria po na bombardon me drogë, policia e lejon vetë

Gazeta greke “To Ethnos” shkruan se, Shqipëria po na bombardon me drogë, ndërsa policia e lejon vetë trafikimin. “Nga “kanabistani” shqiptar që vitin e...

Protesta/ Studentët nisin marshimin drejt Parlamentit

Protesta e studentëve vazhdon. Përveç ngujimit të të rinjëve studentë në shumë fakultetë në të gjithë Shqipërinë është shtuar edhe mbështetja e pedagogëve. Ndërkohë sot...

Revolta/ Banorët e Unazës së Re me hunj e lopata, ndërpriten punimet

Ndërpriten punimet në Unazën e Re. Ndërsa pranë qendrës së Tiranës tek “Rruga e Kavajës” zhvillohet protesta e studentëve në Unazën e Re banorët...

Manjani: Arta Marku në siklet, do verifikojë mungesën e verifikimit?!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar sërish në lidhje me ekstradimin e Nezar Seitit në Itali. Pas njoftimit të Prokurorisë se, kanë nisur...

Skandali/ Rama drejt burgut, falsifikoi letrën e Sekretarit të Shtetit të Delaware të SHBA-së

Emisioni “Të Paekspozuarit”, ka arritur të zbulojë një mega skandal, lidhur me kompaninë Dunwell Haberman (kompania mëmë e DH Albania) e cila është fituese...

Kryetari i Bashkisë Lezhë: Zgjedhjet treguan se ka nisur fundi i Ramës

Kryetari i Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj, nga studio e emisionit “A Show’ në “News 24’ të gazetarit Adi Krasta, tha se zgjedhjet janë një...

Gazetari malazez, Ivanoviç: Fjalime si ai i Ramës prodhojnë vrasje

Në ditën ndërkombëtare të medias, në vijim të panelit dhe interaktivitetit me gazetarët në sallë, erdhi reagimi i fortë i gazetarit malazez Zeljko Ivanovic. Sipas...

Zbulohen shqiptarët që drejtonin trafikun e drogës në Itali, ku u kapën 2.7 ton...

Mediat italiane kanë zbuluar identitetin e shqiptarit që drejtonte organizatën kriminale në Breshia që trafikonte marijuanë nga Shqipëria dhe kokainë nga Holanda. Ai quhet...

Anestezisti që tentoi vetëvrasjen niset në Itali

Mjeku anestezist Tefik Zhurda, i cili tentoi vetëvrasjen pas operacionit fatal ku ndërroi jetë 16-vjeçarja Blerta Pepa, është nisur drejt Italisë për një trajtim...