Prokurorët në Itali njihen me prova të reja kundër Tahirit

  Dy nga prokurorët që po hetojnë dosjen “Habilaj” dhe ish-ministrin Saimir Tahiri ndodhen në Itali për të siguruar më shumë prova për ish-ministrin e...

Një i “kërkuar” nga amerikanët si hajdut, kandidat për Drejtor të Përgjithshëm Policie

Merkatoja për drejtor të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, pas ikjes së Haki Çakos po merr përmasa të mëdha në media. Të gjithë kanë...

Urgjenca e orës 22:48 e së enjtes: Shefi me overdozë në spital

“Rama një natë të sikletshme, në urgjencë nga overdoza!”, shkruan Berisha në Facebook pas një mesazhi të marrë nga një qytetar. “Qytetari dixhital informon se...

Kërkuan arrestimin e Tahirit për drogën, kamikazja e Ramës në Prokurori përgatit shkarkimin e...

Pasi bëri disa lëvizje në prokuroritë e rretheve dhe në Prokurorinë e Përgjithshme, Arta Marku ka vendosur të bëjë lëvizje edhe në Prokurorinë e...

Bashkia e Kamzës prezanton projektin për sheshin e ri dhe pedonalen e qytetit

I gjendur perballe vetos qeveritare, kryebashkaiku Xhelal Mziu do ta bëjë këtë investim sërish me të ardhurat e bashkisë Kamza së shpejti do të ketë...

Dy patentat për jahtin 100 tonësh të Tahirit, do përdoreshin për ngarkesat e drogës?

Pas publikimit të dosjes ‘Habilaj’, ku dyshohet të jetë i përfshirë në trafikun e drogës ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, vazhdojnë të dalin në...

Si Jael Çela ish-drejtuesi i policisë në Vlorë refuzoi urdhër arrestet e prokurorisë për...

Prokuroria e Krimeve të Rënda lëshoi sot disa urdhër-arreste, mes të cilëve edhe një për ish Drejtorin e Qarkut Vlorë, Jael Çela. Çela ka...

Rama mashtroi shqiptarët dhe UEFA-n, stadiumi “Loro Boriçi” me 1500 vende më pak

Kryeministri shqiptar Rama përfshihet në një tjetër skandal të rëndë, i cili ka të bëjë me projektin e stadiumit “Loro Boriçi”, projekt i financuar...

Tonelatat e drogës, Italia arreston Moisi Habilajn, kushëririn e Saje Qorrit

Prokuroria italiane, në bashkëpunim me Guardia di Finanza, kanë shpërbërë, një grup të strukturuar kriminale. “Gjatë operacionit, të koduar “Trëndafili i erës” janë sekuestruar 20...

Denoncimi: Shefi i krimeve në Policinë e Durrësit mori 30 mijë euro për vrasjen...

“Shefi i Krimeve në Policinë e Durrësit mori 30 mijë euro për të fshirë zonën nga policët në vendin ku më vdiq djali”. Kështu...