Si tentoi policia të rrëmbejë juristen e Teatrit Kombëtar pse filmoi ndihmat në Ministrinë...

Policia ka tentuar të arrestojë aktivisten Adriana Kalaja e cila në mëngjes filmoi momentin kur makinat me ndihma po zbarkonin tek Ministria e Brendshme. E...

“Do të bëhemi zëri juaj”, Basha në Bubq: Pas vlerësimit të jepet ndihmë financiare...

Kryetari i PD, Lulzim Basha vizitoi sot disa familje në Bubq, një nga zonat e prekura më rëndë nga tërmeti i 26 Nëntorit. Shumë...

Maskat grabisin gjatë transportit qindra milionë lekë të Bankës në autostradë

Nje shume e madhe parash u grabit nga maskat në një makinë që po transportonte paratë e një banke të nivelit të dytë. Sipas burimeve,...

Deklarata e fortë e Lubonjës: Rama duhet të ndëshkohet dhe jo t’i lihet menaxhimi...

Analisti Fatos Lubonja mendon se pas tërmeti fatal i 26 nëntorit do kishte më pak kosto nëse në krye të vendit nuk do kishim...

Oficeri denoncon: 1,1 milion euro për përgatitjen e qenve, Veliu për të mbushur xhepat...

Një officer policie ka denoncuar tek ish-Kryeministri Berisha aferën e madhe korruptive me qentë që përgatiten për të shpëtuar jetë njerëzish në raste tërmetesh...

Rrëfime tronditëse të banorëve në Durrës: Po flemë jashtë. Çadrat i hoqën, na thanë...

Situata pas tërmeti në Durrës është shumë e vështirë, pasi jo të gjithë banorët kanë patur mundësi të strehohen. Qindra qytetarë të Durrësit e kanë...

“Shteti nuk funksionon”, ekspertët në takimin me Bashën: Ligji për ndërtimet nuk respektohet!

Në takimin e zhvilluar nga kreu i opozitës, Lulzim Basha me personalitete të inxhinierisë, sizmiologjisë, gjeologjisë, pedagogë, eskpertë të emergjencave civile, ing Mimoza Hysaj...

Basha: Në njësinë nr.6 banorët tërësisht jashtë vëmendjes. Kërkojnë vlerësim urgjent, strehim dhe ndihma...

Kryetari i PD, Lulzim Basha shkruan në një postim në Facebook se, në njësinë administrative nr.6 në Tiranë banorët ndodhen tërësisht jashtë vëmendjes. Basha...

Intelektualë dhe qytetarë kërkojnë qeveri teknike për përballimin e krizës

Mjeku i njohur Petrit Vargu i është drejtuar me një apel të fortë Kryeministrit Edi Rama, i cili mëngjesin e sotëm zhvilloi mbledhjen e...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Sakos? A po prishen provat që akuzojnë Dakon dhe...

E emëruar në detyrë nga Edi Rama në votimet monpartiake të 30 qershorit, Valbona Sako dha dorëheqjen sot nga detyra e saj si kryebashkiake...