Maskat bëjnë kërdinë! Pas grabitjes në Korçë, grabiten 2 milionë lekë në një banesë...

Pas grabitjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në Korçë, një tjetër banesë u grabit nga persona të paidentifikuar në Elbasan. Sikundër raportohet ngjarja ka ndodhur...

Glover flet për mediat pas takimit me Bashën: Jemi në diskutime…

Drejtuesja e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR, Audrey Glover, e përfundoi takimin me kreun e opozitës, Lulzim Bashën rreth orës 13:30. E pyetur nga...

“Vrasjet porositen nga burgu, policët fusin drogë”, deklarata e fortë e kreut të Burgjeve

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Agim Ismaili ka dhënë alarmin lidhur me sigurinë në burgjet shqiptare. Ismaili tha gjatë fjalës së tij në Komisionin...

Rama flet për rritje ekonomike, ndjekësit shpërthejnë në faqen e tij: Po vdesim për...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar dje se numri i punësimeve në Shqipëri është rritur ndërsa sipas tij papunësia ka rënë. “MIRËMËNGJES dhe me këtë #FAKT të vlerësuar...

Të verbërit protestë para zyrës së Ramës: Të gjitha paratë që akordohen për ne...

Në Ditën Botërore të të Verbërve, Shoqata e personave me aftësi të kufizuara në shikim, ka dalë të protestojë poshtë ambjenteve të Kryeministrisë për...

Sot 75 vjeç! Mesazhi i Berishës për ditëlindjen

Ish-Kryeminsitri Sali Berisha ka sot 75-vjetorin e lindjes. Krahas një fotoje të publikuar në rrjetet sociale, Berisha shkruan se, falenderon bashkëpunëtorët e tij të...

Basha në 10 vjetorin e AADF: Shqipëria në udhëkryq. Koha të zgjedhim rrugën e...

Duke folur në ceremoninë e 10 vjetorit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Kryetari i opozitës Lulzim Basha, vuri theksin tek udhëkryqi ku ndodhet sot...

Protestuesit e Unazës së Re marshojnë drejt Sheshit Shqiponja, policia i ndjek nga pas

Banorët e Unazës së Re kanë dalë edhe sonte në protestë pavarësisht represionit që qeveria Rama dhe veglat e saj qorre në policinë e...

Terror tek Unaza e Re! Mbi 300 forca policore rrethojnë banorët për të mos...

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën e Unazës së Re duke ushtruar terror ndaj banorëve. Më shumë se 300 forca policore janë bërë...

Skandal! Mësuesit në Vlorë i detyrojnë që të bëjnë pagesat në Bankën e familjes...

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar denoncimin e e një mësuesi nga Vlora i cili shkruan se, Drejtoria e shëndetit publik në Vlorë detyron të gjithë...