Anarki krimi, grabiten 210 milionë të tjera në banka

Grabitet një tjetër bankë në zemër të Tiranës. Tashmë ligjin e bëjnë bandat, ndërsa rendi dhe siguria kanë rënë. Policia është e pafat për...

Rëndohet gjendja shëndetësore e Ramës, ambulancat në Dhërmi

Në vilën qeveritare në Dhërmi ku po pushon Kryeministri Edi Rama ka pasur dje raportime për lëvizje të shpeshta të autoambulancave. Njoftimet në portalet...

Përgjaken sërish rrugët, tre viktima

Pa u mbyllur ende plagët e aksidentit tragjik të Velipojës, një tjetër ngjarje e rëndë ndodhi dje në Bulqizë dhe sërish për shkak të...

Turizëm me rrezik vdekje!

Turizmi në Shqipëri është kthyer në rrezik vdekje. Është e frikshme të udhëtosh me makinë drejt zonave turistike, pasi përfundon në kanal dhe gjen...

Ngecin hetimet e grabitjes në Rinas, policia nuk ka prova

Hetimet për grabitjen e 10 milionë eurove në Aeroportin e Rinasit më 30 qershor kanë ngecur në mungesë provash nga policia. Prokuroria duket se...

Një punonjës policie i përfshirë në atentatin me snajper në burg

Një punonjës i Policisë së Burgjeve është nën hetim, pasi dyshohet se është përfshirë në atentatin me snajper, ku mbeti i plagosur një i...

Një i vdekur, një i plagosur, çfarë po ndodh me burgjet?

Ngjarjet e djeshme në Burgun e Shën Kollit ku një i burgosur gjeti vdekjen nga zjarri dhe plagosja me snajper e një tjetër të...

Rama i fsheh Prokurorisë vrasjen e kryer nga Shullazi

Zbulohet një vrasje e kryer nga Emiliano Shullazi, por provat janë fshehur nga zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë. Skandali është denoncuar nga një qytetar,...

Bilanc lufte, 11 të vrarë në 24 orë, vendi pa siguri dhe rend

11 persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa rendi ndodhet jashtë kontrollit. Vrasje, grabitje...

Anëtarja e Gjykatës së Lartë, 50 mijë euro për një vendim

Me kërkesë të Prokurorisë së Përgjithshme, Gjykata e Lartë ka caktuar masën e sigurisë “pezullim nga detyra” për gjyqtaren e kësaj gjykate, Majlinda Andrea,...