Mafia e pushtetit pushton oborrin e shkollës, institucionet mafioze bëjnë sehir! (Foto)

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital që denoncon një ndërtim brenda oborrit të shkollës në Laç. Berisha e quan mafia...

Presidenti paralajmëron konferencë të jashtëzakonshme

Presidenti Ilir Meta do të mbajë një konferencë të jashtëzakonshme në orën 14:00. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi. ‘Presidenti...

Transport hashashi me furgona të vjedhur, policia fsheh ngjarjen

Policia e Tiranës njoftoi dje se kishte goditur një grup që merrej me vjedhjen e furgonëve. Në operacionin “Spriter” ra në pranga Erion Mazhi,...

Apeli le në burg financierin e “Habilajve”

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka lënë në burg Nezar Seitin, i njohur si financieri i grupit kriminal të Habilajve. Për Seitin...

6 të plagosur në dy aksidente rrugore në Tiranë dhe Vlorë

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës. Një makinë me targë AA286EY ka humbur kontrollin dhe pasi është përplasur...

Sërish drogë nga Shqipëria në Itali, arrestohet i riu shqiptar

Në Bari të Italisë është sekuestruar sasia e radhës e drogës që vinte nga Shqipëria. Siç raportojnë sot mediat lokale, 25 kg drogë është...

Nuk lejuan Ramën të kalojë te Unaza e Re, arrestohet ish-deputeti Balliu dhe disa...

Policia është përleshur me protestuesit sot tek Unaza e re, të cilët tentuar t’i bllokonin rrugën kryeministrit Edi Rama tek një biznes në zonë. Gjatë...

Goditet mafia shqiptare e drogës në Belgjikë, 290 policë në operacion, 31 të arrestuar

Një operacion i madh i zhvilluar në Belgjikë ka çuar në arrestimin e 31 personave, ndërsa hetimi kishte fgilluar dy vite më parë. Pas dy...

Shiu krijon probleme në të gjithë vendin, uji vërshon nëpër rrugë duke shkaktuar përmbytje

Dita e sotme ka nisur me stuhi reshjesh në të gjithë vendin duke përmbytur biznese e rrugë. Raportohen përmbytje në qytetin e Gjirokastrës. Përroi i...

Këmbanë alarmi: Shqipëria vijon të jetë burim i furnizimit të kanabisit në vendet e...

Qendra Europiane e Monitorimit të Drogave dhe Varësisë nga Drogat (EMCDDA) ka publikuar raportin vjetor të drogave të vitit 2018, ku shpreh shqetësimin për...