Bashkia e Kamzës në vend të parë për performancën financiare, Tirana e teta

Ministria e Financave ka vlerësuar Bashkitë në vend për vitin e kaluar në lidhje me menaxhimin financiar, i cili u bazua në 15 kritere...

Gazetari Artan Hoxha dekonspiroi dëshmitarin e drogës që u vra nga trafikantët?

Një dëshmitar i trafikut të drogës është vrarë pak kohë më parë. Por historia se si ai është vrarë lidhet direkt me gazetarin Artan...

Gjermania kërkon zyrtarisht arrestimin e Tahirit

Gjermania ka kërkuar zyrtarisht dhe publikisht arrestimin e Saimir Tahirit. Lojërat e Ramës në mbrojtje të mafies dhe krerëve të trafikut të drogës kanë...

Vetëdorëzohet në policinë turke Izet Haxhia, i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit

Izet Haxhia, i akuzuar për vrasjen e Liderit të Lëvizjes Studentore, deputetit të PD, Azem Hajdari është vetëdorëzuar në policinë turke, me qëllim ekstradimin...

Taulant Balla liron nga burgu bandën e prerjes së pyjeve

Deputeti i PS, Taulant Balla liron nga burgu bandën e prerjes së pyjeve në Librazhd. Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një mesazh në Facebook si...

Dy muaj shtëpia e kyçur, OSHEE faturë 340 mijë lekë

OSHEE është kthyer në një tmerr për qytetarët me vjedhjet masive me mbifaturimet, por edhe me fatura pa harxhuar asnjë kilovat energji. Një qytetar...

Rama i fsheh Prokurorisë vrasjen e kryer nga Shullazi

Zbulohet një vrasje e kryer nga Emiliano Shullazi, por provat janë fshehur nga zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë. Skandali është denoncuar nga një qytetar,...

Një ditë në Valbonë, perlën e turizmit malor

Valbona, kjo perlë e turizmit malor në Shqipëri është “pushtuar” nga vizitorët vendas dhe turistët e huaj sidomos në fundjavë. Ndërtimi i rrugës që...

Zyrtarë të lartë në librin e pagesave të Habilajve

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dhe zyrtarët e lartë të policisë nuk janë të vetmit që po hetohen në dosjen “Habilaj”. Hetimet e Antimafias...

Prokurorët në Itali njihen me prova të reja kundër Tahirit

  Dy nga prokurorët që po hetojnë dosjen “Habilaj” dhe ish-ministrin Saimir Tahiri ndodhen në Itali për të siguruar më shumë prova për ish-ministrin e...