Basha: Vendimi i qeverisë për 2 milionë lekë i pamjaftueshëm. Duhet vlerësim dhe buxhet...

Intervistë nga Durrësi e Kryetarit të PD, Lulzim Basha, për RTV ORA Siç e shikoni është një lagje tërësisht e braktisur, sepse të gjitha pallatet...

Zhduken lejet e ndërtimit të dhëna vitet e fundit në Bashkinë e Durrësit, prokurorëve...

Prokurorët që po hetojnë cilësinë e ndërtimeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, po hasin në vështirësi. Burime nga Prokuroria e Durrësit i...

Pasojat e tërmetit në Durrës/ Banorët e revoltuar i tregojnë Bashës braktisjen nga shteti...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Durrës me disa banorë të një prej kompleksve më të mëdha të dëmtuar, por që...

Vokshi nxjerr bllof Ramën! Publikon urdhërin që detyron policët të japin para nga rroga...

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka publikuar dokumentin që detyron policët të japin para nga rroga për tërmetin. Në një postim në rrjetin social, Vokshi...

Në Durrës banorët me fëmijët po flenë në çadra dhe makina

Kryetari i PD, Lulzim Basha u shpreh se, në Durrës banorët kanë ditë të tëra që flenë me fëmijët në çadra ose makina sepse...

Dëshmitë e banorëve me shtëpi të rrafshuara në Borizanë, Bubq dhe Rranxë të Krujës:...

Fshatrat Borizanë, Bubq dhe Rrënxë e Krujës, janë të prekura nga tërmeti, ku qindra shtëpi janë dëmtuar dhe mijëra banorë, mes tyre fëmijë të...

Basha: Pa humbur kohë 150 milion dollarët që janë ndarë për 10 oligarkë të...

Kryetari i PD, Lulzim Basha viziton banorët në Rrëzë të Krujës ku me dhjetëra familje me fëmijë të mitur janë në qiell të hapur...

Rrëfimi i aktivistes së Teatrit për tentativën e rrëmbimit nga policia përlot Bashën (Foto)

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ishte sot në mbrëmje tek Teatri Kombëtar, atje ku u iniciua edhe aksioni për mbledhjen e ndihmave për të...

Basha tek Teatri: Ju e nxorët mbretin lakuriq! Për fat të keq tërmeti i...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, pas vizitës te banorët e Unazës së Re, të ciltë u solidarizuan me të prekurit nga tërmeti duke strehuar...

Basha me banorët e prekur nga tërmeti në Borizanë: Asnjë ekspert nuk ka shkruar...

Kryetari i PD, Lulzim Basha vijon takimet me banorët e prekur nga tërmeti. Nga Borizana, pak km larg Thumanës kryetari Basha pa nga afër...