15 raste të reja me Covid-19, shkon në 212 numri i të prekurve

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 111 persona, dhe janë konfirmuar pozitiv 15 raste të reja me Covid 19 në vendin tonë, duke...

“Pyesni njerëzit që keni në Amerikë, a po marrin ndonjë ndihmë nga shteti”? Shkrimtari...

Nga Ramiz GJINI Kryeministri i Shqiperise, Edi Rama, ne nje vidio ne internet, - qe shumica prej jush mund ta keni pare, - perpiqet...

Rama me Covid-19? Ish-zv/ministri: Zinxhiri mund të ketë nisur në Kongresin e PS, djali...

Ish-zv/ministri i Arsimit, Taulant Muka ka bërë një status në rrjetet sociale ku tregon arsyet pse mendon se kryeministri edi Rama është me COVID-19. Muka...

“Po veproni si kryeministër”, përgjigjja e Bashës: Zero politikë! Jam i shqetësuar si prind,...

Pyetje: Ka patur deklarata z. Basha se po veproni dhe po artikuloni si kryeministër. Si ju bëjne te ndiheni keto deklarata? Lulzim Basha: Detyra...

Basha: Çdokush në nevojë duhet të përfitojë! Koha me “alo-alo”, ka ikur me Çavezin

Në pjesën e masave shtrënguese ne, orientimi ynë si opozitë ka qenë gjithmonë një hap përpara jo një hap prapa kësaj...

Turp e faqja e zezë, kryeministër! Ju çdo gjë e perdorni thjesht e vetëm...

Nga Ilir PECNIKAJ Deri dje ky kllouni jonë, naltgjatësia dhe udheheqesi jonë global, nuk kishte veshje mbrojtëse për personelin e infektivit, ku shumë mjek dhe...

Basha: Mbyllja e fasonerive është emergjencë mbi emergjencat. Me 30 milionë euro beton, paguhen...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një lidhje me Skype në emisionin ‘Kjo Javë” në News24, tha se, mbyllja e fasonerive është emergjencë...

Çfarë po ndodh? I vihet zjarri zyrës së pasaportave dhe një shkolle në Vlorë...

Zyra e pasaportave dhe një lokal janë djegur në Vlorë ndërsa janëë rrezikuar edhe zyrat e DAR dhe e Gjendjes Civile. Ndërsa jnë...

Basha: Zëri i kryeministrit në telefon nuk mbush barkun e fëmijëve. Mospagesa e qytetarëve...

Pyetje: Ku qëndron sipas jush propaganda e qeverisë? Lulzim Basha: Sot është koha për të përsëritur thirrjen për të lënë propagandën. Se si po bëhet...

Basha: Situata nuk është mirë, përgjegjësitë qeveritare nuk po zbatohen. Menaxhimi bëhet me propagandë...

Basha: Ka ardhur momenti për ta thënë troç. Situata nuk është mirë, përgjegjësitë qeveritare nuk po zbatohen. Menaxhimi bëhet me propagandë bajate. Kryetari i...