Skandal! Prokuroria kërkon dënimin me burg për korrupsion, Rama e bën drejtor në burgun...

Egon Velaj, ish-kreu i ALUIZNI-t në Vlorë është emëruar sot në krye të burgut në këtë qytet. Velaj që raportohet se është i afërm i...

Ikën tualeti nga fshati dhe mbrapa le shkretëtirë. Priten pyjet, merret uji, shkatërrohet rruga...

Kreu i Departamentit të Mjedist në PD, Jamarbër Malltezi ka denoncuar sërish masakrën në pyje nga njerëzit e Taulant Ballës. Malltezi shkruan në një...

U ka hyrë frika në palcë/ Policia e Llesh kimikut mësyn në banesën e...

Policia e Llesh kimikut ka nisur të ushtroje terror dhe presion duke ushtruar kontrolle pa vendim gjykate në shtëpitë e banorëve të Unazës së...

Haradinaj godet sërish Ramën: Vuri Cakajn që të ndante Kosovën, Meta dhe opozita na...

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për ‘360 gradë’ në Ora News ka sulmuar edhe Ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë,...

Baba Taku, i lodhur dhe i lagur dhe me zinxhirin hapur shkon në Parlament

Deputeti socialist, Spartak Braho, i cilin sot kishte veshur një kostum lino ngjyrë kafe të lehtë u pa në hurje të Parlamentit me zinxhirin...

Franca nuk i konsideron reale reformat në Shqipëri, gazetarja raporton nga Brukseli

Data 18 Tetor ku pritet të merret vendimi për çeljen e negociatave ose jo me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut po afron. Në konferencën...

Vazhdon shembja e shtëpive në Shkozë nën terrorin policor, Bumçi: Kafshëri e Edi Ramës…

IKMT me mbështetjen e qindra forcave policore ka vazhduar sot që në orët e para të mëngjesit aksionin për prishjen e ndërtesave në Shkozë...

Macron nuk ndryshon qëndrim: Si t’ua shpjegoj francezëve që Shqipëria është e dyta për...

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, në një konferencë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel, ka zbardhur arsyen sepse vendi i tij nuk mbështet...

Berisha publikon mesazhet: Biri i kryetarit të partisë, vrasësi, trafikanti, pengmarrësi që mbrohej nga...

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar disa mesazhe që i kanë dërguar qytetarët për të kaluarën e errët të Tesilvan Bashos, i arratisur para tre vitesh...

Nga qelia e burgut tek protesta e Unazës së Re, Balliu: Rama nuk do...

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu iu është bashkuar qytetarëve të Unazës së Re në protestën e tyre kundër prishjes së banesave nga projekti i...