Thyhet Moratoriumi, makinë me trupa në Portin e Shëngjinit

Ndonëse ka hyrë në fuqi moratoriumi për ndalimin e prerjeve të pyjeve dhe eksportit të lëndëve drusore, kamionët vazhdojnë të transportojnë lëndë drusore jashtë...

Grabitet edhe gruaja e nëndrejtorit të policisë

Kishte realizuar më shumë se 7 vjedhje, duke rrëmbyer çanta dhe sende të tjera personale në dyqane të ndryshme veshjesh, teksa klientët provonin ato...

Apeli lë në burg Shukriun

Ish-kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili do të vazhdojë të qendrojë në qeli. Tre gjyqtarët e Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, vendosën të...

Fidanishtja e Saje qorrit e Edvin Shullazit në Nivicë

Zbulohen të tjera plantacione me kanabis në Tepelenë. Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar të tjera fotografi nga parcelat me kanabis sativa në Nivicë të Tepelenës,...

Zëvendësministri i Tahirit, i dënuar me 4 vite burg për trafik makinash

Zëvendësministri i Brendshëm, Ilir Marko, ka qenë i dënuar me 4 vjet burg nga Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë dhe ajo e...

Fondacioni “Fëmijët Shqiptarë”, dhurata për fëmijët autikë

Fëmijët e qëndrave rajonale të Autizmit festuan 1 Qershorin së bashku me disa fëmijë të kolegjit “Turgut Ozal”. Qendra Rajonale për Autizmin në Farkë...

Helikopteri i rrëzuar në Shkodër, Prokuroria pret ekspertizën gjermane

Kur kanë kaluar gati dy muaj nga rrëzimi i helikopterit të Ushtrisë, në Liqenin e Shkodrës, Prokuroria vazhdon të marrë dëshmi për të zbardhur...

Protesta, naftëtarët e Ballshit bllokojnë TEC-in në uzinë

Të papunë dhe të papaguar prej 10 muajsh tashmë  punonjësit e Uzinës së Naftës në Ballsh protestuan sërish gjatë ditës së djeshme. Rreth 800...

Zhdukën 4.4 mln litra naftë, lihet e lirë ish-nëndrejtoresha e Doganave

Një javë pasi Prokuroria dërgoi në gjyq dosjen me skandalin e naftës “Virgin”, ku ishte e përfshirë dhe ish-numri 2 i Doganave, Lula Njebza,...

Lirimi i të burgosurit për vrasje, pezullohet prokurori i Lezhës

Me urdhër të kryeprokurorit Adriatik Llalla, është pezulluar nga detyra prokurori i Lezhës, Gjergj Rudi, pas skandalit të lirimit nga burgu i Shën Kollit...