Qoka me tender e Tahirit, 319 milionë lekë për ofertën më të lartë dhe...

Qëndra e Shërbimit dhe Administrimit të Mjeteve të Transportit, institucion nën varësinë e Ministrisë së Brendshme ka tenderuar shërbimin “Blerje pjesë këmbimi për grup...

Policia fiku kamerat pas vrasjeve të deputetit të PS

Kamerat e komisariatit të Laçit ishin të fikura në momentin që deputeti i PS, Armando Prenga plagosi me pistoletë dy vëllezërit Cali. “Dikush në...

Bashkia Kamëz: Rama i vetmi kryeministër që i bën presion drejtësisë

Bashkia Kamëz reagoi dje ndaj kryeministrit Rama, i cili në një status në Facebook e quan “farsë” procesin gjyqësor që i dha pafajësinë kreut...

Bashkia Kamëz: Rama i vetmi kryeministër që i bën presion drejtësisë

Edi Rama është i vetmi kryeministër që ka guxuar dhe vazhdon t’i bëjë presion drejtësisë, madje duke telefonuar dhe kërcënuar hapur me prerje këmbësh...

Prokuroria thërret zyrtarët që ndihmuan Shullazin për gjobat

Zgjerohet rrethi i zyrtarëve dhe personave të tjerë të përfshirë në vendosjen e gjobave nga kapobanda dhe në falsifikimin e dokumetave të ish-hotel “Vollgës”,...

Banda kriminale në polici rrëmben biznesmenin Neranxi

Policia e Tiranës arrestoi dje biznesmenin e njohur Nikollaq Neranxi. Arrestimi i biznesmenit të njohur bëhet vetëm 24 orë, pasi ai mbështeti propozimin e...

I dënuari me vendim Gjykate drejtor shkolle në Lushnjë

Kryetari i PD të Lushnjës, Myslim Murrizi, ka denoncuar publikisht masakrën që ka bërë “Rilindja” në shkollat e këtij rrethi. Murrizi deklaroi gjatë një...

Bien akuzat politike, Apeli i jep pafajësinë Xhelal Mziut

Gjykata e Apelit në Tiranë ka shpallur të pafajshëm kryetarin e Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu, duke rrëzuar akuzat politike. Pas shumë peripecish dhe presoni...

Prokuroria zbulon vjedhjen 1 milion dollarë me karburantet, në pranga 7 tatimorë

Një skemë mashtruese në fushën e karburanteve  me një dëm mbi 1 milion dollarë, është zbuluar nga Prokuroria e Tiranës. 8 urdhëra ndalimi të...

Klodeta i telefonoi Shullazit pas kërcënimit të Profesorit

Prokuroria për Krime të Rënda bën gati fletë-thirrjet për shumë biznesmenë, zyrtarë të lartë e të ndryshëm të administratës shtetërore, noterë, gjyqtarë e profesorë...