Spahia: Të bashkuar do ia dalim, kemi të drejtën në anën tonë dhe nuk...

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka falenderuar qytetarët shkodranë që iu bashkuan protestës së opozitës. Spahia shkruan në një postim në facebook se, të...

Voltana Ademi i përgjigjet Ramës!

Nuk kanë qenë të pakta rastet kur kryeministri Edi Rama ka akuzuar në distancë por edhe në prani të saj, kryebashkiaken e Shkodrës Voltana...

Masakrohet qytetari në policinë e Korçës

Një i ri është masakruar në ambientet e Komisariatit të Korçës me pretendimin se ai kishte kundërshtuar punonjësit e policisë. Bëhet e ditur se...

Maskat grabisin 10 milionë lekë në banesën e një biznesmeni në Korçë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në zonën e Korçës. Persona të maskuar dhe të armatosur, pasi kanë dhunuar një familje në...

Zjarr në një banesë në Tiranë, vdes i moshuari

Një i moshuar mbeti i vdekur, nga asfiksia, pasi zjarri përfshiu banesën ku ai jetonte i vetëm në rrugën “Frosina Plaku”. Ngjarja ndodhi ditën...

Skandal në Durrësi/ Dy akt-konstatime tërësisht të ndryshme brenda një jave, banorët jetojnë në...

Kur ishte mbushur një javë nga tërmeti i 26 nëntorit, pallatin nr. 67, në lagjen nr. 3, rruga “Ramazan Jella” e inspektoi një grup...

Rama, përgjegjësi penale për prishjen e fasadës së stadiumit

Fasada e ish-stadiumit kombëtar “Qemal Stafa” është rikthyer në çështje të nxehtë pas publikimit të fotove që tregonin rrënimin e saj. Debati ishte hapur që...

Të gjithë duan të ikin! Shqiptarët, azilkërkuesit më të mëdhenj

Pavarësisht masave shqiptarët mbeten ende grupi më i madh i azilkërkuesve në vendet e BE. Në rekomandimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë ...

Arrestimi i gjyqtarit, 20 mijë euro i mori sekseri në Fushë-Krujë

Shkëlqim Miri, gjyqtar i Gjykatës së Apelit në Tiranë u ndalua me urdhër të Prokurorisë për dyshimet e korrupsionit, ndërsa në banesën e tij...

Dhjetëra të evakuuar strehohen në Zall-Herr

Që prej mbrëmjes së djeshme 11 personat e evakuuar nga fshati Valias në Kamëz, ndodhen në Qendrën Shëndetësore të Komandës së Forcave Tokësore në...