Hetimet e Pokurorisë për gjyqtarin: Porosia u krye, ke një ”gjashtëshe”

Gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, Ibrahim Hoxha, u arrestua mbrëmjen e të hënës për korrupsion. 57-vjeçari i kërkoi lekë një biznesmeni për ta favorizuar,...

E kujt ishte makina e blinduar me të cilën qarkullonte viktima Elton Çiço?

Elton Çiço, viktima i atentatit në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet qarkullonte me makinë të blinduar. Ky fakt u pohua nga zëvendësdrejtori i Policisë...

Vendi nën terror, vrasja në zemër të Tiranës pa autorë

Ekzekutimi i Elton Çiços mbrëmjen e të dielës në një lokal në zonën e ish-Bllokut tregoi edhe një herë se krimi bën ligjin. Vrasja...

Shullazi i grabiti pronën 1 milionë euro, e regjistroi me emrin e Danit

Një grua biznesmene ka dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda se si Emiljano Shullazi i ka grabitur një pronë me vlerë 1 milion...

Rikthehet në detyrë polici që goditi protestuesen në protestën te Liqeni

Efektivi i policisë që qëlloi me pëllëmbë protestuesen gjatë protestës kundër betonizimit të Parkut është rikthyer në punë. Lajmi bëhet publik nga faqja zyrtare...

Grabitje në Kuçovë, maskat plagosin kryefamiljarin

Dy persona të maskuar dhe armatosur kanë tentuar dje pasdite të grabisin një banesë në qytetin e Kuçovës. Sipas burimeve, ngjarja ndodhi rreth orës...

Zyrtarë dhe gjyqtarë, të implikuar të implikuar me Shullazin për “Vollgën”

Avokati i Ylvi Beqajt, administratorit të kompanisë arabe, që i "dhuroi" 20% të pronës së ish-hotel "Vollgës" në Durrës Emiljano Shullazit, i është drejtuar...

Tahiri manipuloi edhe me gjurmët e gishtave të Frrokut

Arrestimi i Arben Frrokut nga autoritetet holandeze është vonuar për shkak të shenjave të gishtërinjve të hedhura në faqen e Interpolit nga policia shqiptare....

Rama-Beqja, spastrime politike në shëndetësi, punësohen militantët

Rama-Beqja kanë nisur një valë shkurtimesh nga puna në shëndetësi për të punësuar militantët e PS. Deputetja e PD, Albana Vokshi deklaroi dje gjatë...

Korrupsioni dhe keqmenaxhimi kanë futur shëndetësinë në kolaps

“Centralizmi shtetëror, korrupsioni, keqmenaxhimi, mungesa e vizionit, kanë futur shëndetësinë në kolaps”, u shpreh deputeti i PD, Tritan Shehu gjatë prezantimit në Vlorë të...