Prokuroria: Pajisja e përgjimit e policisë pa leje edhe në Itali

Prokuroria e Tiranës, është vënë në kërkim të pajisjes së përgjimit, që dyshohet se e disponon pa leje Policia e Shtetit. Burimet thonë se...

Bashkia e Mallakastrës asgjëson parcelat e policisë me kanabis

Kryebashkiaku i Mallakastrës, Agron Kapllanaj ka bërë publik në faqen e tij në “Facebook” një operacion të Policisë Bashkiake kundër kultivimit të bimëve narkotike,...

Mziu: Qeveria ka braktisur Kamzën, ja projektet për 2016

“Gjykata hodhi poshtë një akuzë politike duke më dhënë pafajësi”. Kjo ishte deklarata e kryebashkiakut të Kamzës dhe kryetarit të degës vendore të PD,...

Gjykata pezullon nga detyra kreun e Tatimeve Tiranë

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, Gjykata ka vendosur masën e sigurimit “Pezullim nga detyra” për drejtorin e Drejtorisë Rajonale të Tatimeve Tiranë, Androkli...

Nishani dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekoruar dje me medaljen e Flamurit Kombëtar, shkrimtarin e shquar Ismail Kadare në konferencën solemne “Shekulli i Kadaresë”...

Tonelatat e drogës shqiptare që “mbytën” Europën

Dokumentet e policisë greke tregojnë se sasi të mëdha marijuane u nisën nga bregdeti shqiptar për në Greqi, Bullgari, Maqedoni, Austri, Belgjikë e vende...

Vdekja e dy fëmijëve, arrestohet zyrtari i tretë në ARRSH

Një ditë pas ndalimit të zyrtarëve të lartë të këtij autoriteti, një tjetër drejtor i saj është arrestuar, si përgjegjës për mosvendosjen e parmakëve...

Mediat greke: Baroni i drogës lidhje me Ramën dhe Tahirin

Mediat greke tashmë kanë filluar të publikojnë të plotë dhe pa iniciale emrin e “Baronit të Ballkanit” që drejton organizatën kriminale të trafikut ndërkombëtar...

Padia e biznesmenit ndaj Shullazit, zhduken pamjet filmike

Në dosjen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda mungon një nga provat më të rëndësishme kundër bandës së Emiliano Shullazit, i denoncuar nga një...

Pajisja përgjuese e Tahirit në Polici, Prokuroria nis hetimet

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimet për ekzistencën e një pajisje përgjimi në Policinë e Shtetit të paautorizuar. Burime nga organi i akuzës bëjnë...