Tirana nuk do të ketë ujë 24 orë as për 10 vite, BERZH-BB-KFV nuk...

Raportet e Auditit, ishin hartuar me të dhëna false/ Shkak i refuzimit, është fakti se kryebashkiaku, nuk ka lejuar auditimin e plotë, të dosjeve...

Nuk ndalet Veliaj, vendos tjetër taksë 3% për apartamentet e reja

Çdo biznesmen që ka ndërtuar në Tiranë vitin e fundit dhe në vazhdim do të ketë një taksë shtesë prej 3%, për llogari të...

Raporti i Avokatit të Popullit: Dhunë dhe gaz ndaj grave, fëmijëve e të moshuarve...

Pas më shumë se 24 orëve nga nisja e aksionit të autoriteteve për prishjen e 32 objekteve në Unazën e Re dhe pikërisht në...

Banorët e Bilajt, të përmbytur dhe të harruar! (Video)

Shumë zona në rrethin e Krujës po vuajnë pasoja e përmbytjeve pas rreshjeve intensive të një nate më parë. Në një kohë kur qeveria trumbeton...

Lubonja: Vulën ia vunë ata të Europës për negociatat, Rama duhet të kishte dhënë...

Analisti Fatos Lubonja ka folur për situatën politike në vend pas refuzimit për hapjen e negociatave me BE-në por dhe reagimet në dy kampet...

Kosova do t’i dalë në ndihmë Shqipërisë me të gjitha kapacitetet e saj humane,...

Ramush HARADINAJ - Kryeministër i Kosovës - Kosova do t’i dalë në ndihmë Shqipërisë me të gjitha kapacitetet e saj humane, teknike dhe financiare. - Qeveria...

Video/ Ja si Ministria e Brendshme vjedh ndihmat e të prekurve nga tërmeti

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar videon ku duket qartë se si ndihmat e të prekurve nga tërmeti dërgohen në Ministrinë e Brendshme. Postimi i ish-Kryeministrit Berisha Video...

Tronditëse! Drita 15 vjeçe humbi jetën nga tërmeti, vëllai i vogël e kërkon korridoreve...

Pamje që të rrëqethin mishin janë të gjitha ato ç’ka shohim pas tërmetit të 26 nëntort. Sindrit Caca, vëllai i Manjola Cakonit, e cila...

Basha pranë familjes Lala në Durrës. Situatë dramatike në rrënojat e banesës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ndodhet në Durrës prej orës 22.00. Ai u kthye në zonën e Kenetës për të ndjekur nga afër operacionin...

7 të vrarë dhe 5 të plagosur në gusht, por vetëm dy të ndaluar,...

Ish-Kryeministri Berisha shkruan në një postim në Facebook se, muaji gusht pati 7 vrasje dhe 5 plagosje, pra një bilanc vërtetë dramatik. “Krimi goditi...