Korrupsioni 110 milionë, nën hetim dy ish-drejtues socialistë

Dy ish-zyrtarë socialistë të Bashkisë së Përmetit kanë shpërdoruar detyrën dhe dosja e tyre është çuar në organin e akuzës për ndjekje penale. Bëhet...

Gjermeni i “Rilindjes” dënon Indrit Hoxhën për “bunkerin”

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë dënoi dje me 200 mijë lekë gjobë Indrit Hoxhën, për protestat kundër bunkerit që Edi Rama ndërtoi...

KLSH padit drejtorin dhe 6 zyrtarë të ALUIZNI-t në Gjirokastër

Kontrolli i Lartë i Shtetit, në zbatim të programit të auditimit nr. 765/1, datë 19.08.2015, ka audituar Agjencinë Rajonale të Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit...

Prokuroria urdhëron arrestimin e oficerit të policisë në Tiranë

Me kërkesë të Prokurorisë së Krujës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për shtetasin Lumian Meta, me detyrë oficer i patrullës...

Gjici 275 milionë për sigurinë e godinës së OSHEE në Burrel

Safet Gjici, ish-prefekt i Kukësit dhe një nga eksponentët e PS ka marrë këto ditë nga OSHEE më shumë se 275 milionë lekë për...

U falsifikua firma e gjyqtarit të vrarë për 89 ha tokë në Zvërnec

Prokuroria e Vlorës ka sekuestruar 89 hektarë tokë në Zvërnec, e cila është përvetësuar pas falsifikimit të firmës së gjyqtarit të vrarë, Skerdilajd Konomi....

Skandali me mbeturinat e Spitalit të Korçës, një i dënuar fiton tenderin

Në vijim të denoncimeve lidhur me tenderat pas të cilave dyshohet se fshihen afera korruptive, “citynews” risjell sërish në vëmendje fitimin e procedurave të...

Maskat terror në Shkodër, grabisin 30 milionë lekë në një banesë

Maskat ushtrojnë terror në një familje në Shkodër. Kur ende nuk kishte perënduar dielli, dy persona të maskuar kanë hyrë në një banesë në...

Kokainë e pastër nga Shqipëria në Itali, arrestohen 16 shqiptarë

Një operacion i koduar “Arusha” ka vënë në pranga 16 shqiptarë në Itali, të akuzuar si pjesë e një bande që merrej me trafikimin...

Pranga bosit shqiptar të drogës në Itali, shkoi në spital i plagosur

Roland Lame, 47-vjeçari shqiptar i kërkuar për trafik të lëndëve narkotike është arrestuar nga autoritetet italiane. Pas dy javësh në arrati, Lame, i cili...