Lotaria Amerikane, Ambasada paralajmëron: Kujdes, ky veprim të skualifikon direkt

Prej datës 3 tetor janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane, të cilat do të vijojnë deri më 6 nëntor. Ambasada amerikane në Tiranë çdo ditë...

Biznes edhe me të vdekurit, punonjësi i funeralit drejtor nate te Mjekësia Ligjore

Biznesi me të vdekurit nuk ka lulëzuar vetëm në spitalet rajonale në rrethe, por edhe në mes të kryeqytetit. Fiks Fare denoncon sonte sesi...

Berisha publikon videon: Ja festa e mafias pas lirimit të Tahirit

Ish-Kryeministri Berisha ka bërë publike një video në të cilën duket festimi pas lirimit t ëish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. ‘Festë të madhe kishte mafia...

Atentat në Burgun e Vaqarrit, qëllohet me snajper i burgosuri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Burgun e Vaqarrit, ku ka mbetur i plagosur një shtetas nga Kosova që ishte i paraburgosur aty....

Grabitet kompleksi turistik në Gjirin e Lalzit

Në një kompleks turistik në Gjirin e Lalzit, një grabitës ka hyrë pas mesnatës së 4 shtatorit, duke thyer derën dhe ka vjedhur 1...

3 të vrarë dhe një i plagosur në 48 orë, rendi jashtë kontrollit

Vetëm gjatë 48 orëve të fundit janë vrarë tre persona dhe është plagosur një tjetër. Pas vrasjes së ish-drejtorit të Policisë së Vlorës, Artan...

Zëri i Amerikës i kërkon llogari ministrit të Ramës: Pse banorët e Kukësit duhet...

Zëri i Amerikës: Zoti ministër ju prezantuat tarifat e reja për atë që njihet si rruga e kombit, që pritet të nisin të zbatohen...

Sot dita e fjalës së lirë!

Nga Sali BERISHA Te dashur miq, si sot 28 vite me pare nje grup intelektualesh, gazetaresh, poetesh e shkrimtare te njohur te vendit, ne zbatim...

Rama: “Me Beqirin do kemi qeverisjen e duhur, 100% socialist”

Kryeministri Edi Rama gjatë fushatës për zgjedhjet lokale të vitit 2015, në ndalesën e tij në Rrogozhinë, prezantoi Beqir Nuredinin, si kandidatin që do...

Humb jetën turistja shqiptare në Zvicër, u rrëmbye nga rrjedha e lumit

Një grua shqiptare ka humbur jetën në Zvicër një ditë më parë. Sipas raportimeve të mediave lokale, viktima është Elvis F., 43 vjeçe, e...