Familjarët reagojnë pas dhunës së studentëve tek Ekonomiku, sot bojkotohet mësimi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në ambientet e një godinë shtetërore në Qytetin Studenti, ku për momentin janë duke zhvilluar...

Drejt kapitullimit/ 2 miliardë euro koncesione deri në vitin 2032

Teksa qeveria ka ndërmarrë një sërë angazhimesh për projekte të Partneritetit Publik privat (PPP), Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka konstatuar në raportin...

Dosja 184/ Arta shfajëson çunat problematikë të Ramës e Gjiknurit: “Hapni dyert e 313-ës...

Nga Basir ÇOLLAKU Çunat problematike, (banditet e Edit dhe Damianit) jane grup kriminal qe bashkepunojne thjeshte. Se mos kane pasur rezistence nga shteti... Prokurori vendimmarres per...

Meta i drejton 10 pyetje Komisionit të Venecias

Presidenti Ilir Meta ka bërë publike letrën që i ka dërguar Presidentit të Komisionit të Venecias, pas raportit paraprak të tij, mbi shkeljen ose...

Britma, lot e hidhërim! Çfarë po ndodh në Durrës…

Skuadrat e kërkim-shpëtimit vijojnë pa ndërprerje operacionin në banesën e familjes Lala, në Durrës, që është edhe një ndër familjet e goditura rëndë nga...

I vihet zjarri makinës ‘Range Rover’ të kryebashkiakut të Vlorës

I vihet zjarri makinës së kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 04:26, në lagjen “Lef Sallata”, pranë zyrave...

Tërmeti/ Italia dhe Greqia nisin ekipe shpëtimi

Ka qenë i menjëhershëm solidaritei i ndërkombëtarëve me Shqipërinë, pas goditjeve të forta të tërmetit mëngjesin e sotëm. Dy vendet fqinj Italia dhe Greqia...

Vokshi: Ka banorë me dhëmbë të thyer dhe kavilje të dalë

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi, në një komunikim për gazetarët nga spitali i Traumës, deklaroi se ka persona me kavilje të dalë dhe dhëmbë...

Noka: Protesta e banorëve të Unazës së Re do të vazhdojë për të mbrojtur...

Ish-deputeti i PD, Flamur Noka u shpreh pas lirimit të 10 protestuesve të arrestuar se, protesta e banorëve të "Unazës së Re" do të...

Dade: Rama i përdor gratë në qeveri, i konsideron numra…

Po të kishte qenë vetë ministre nuk do ta kishte pëlqyer letrën që u dërgua dje nga ministret femra drejt Holandës. Sipas ish-ministres Arta...