Policia lejoi makinën e grabitësve në Aeroport

Dalin në dritë të tjera detaje për lëvizjen e autorëve të grabitjes të më shumë se 10 milionë eurove në Aeroportin e Rinasit. Dje...

Shuhet piktori i shquar Vilson Kilica

Ndërroi jetë në moshën 84-vjeçare një nga baballarët e pikturës shqiptare, “Piktori i Popullit” Vilson Kilica. Piktori i shquar u nda nga jeta mëngjesin...

Grabitja në Rinas, reagon “Raiffeisen Bank”

Një javë pas grabitjes milionere më në fund “Raiffeisen Bank” e ka pranuar edhe zyrtarisht se paratë e marra ishin të saj dhe po...

Dyshimi, Shkopeti një varrezë ujore kufomash dhe njerëzish

Ish-oficerë të Policisë në rrethet Mirditë, Lezhë e Laç dyshojnë se në afërsi të makinave të gjetura, gjatë tri ditëve të fundit nga palombarët...

Prokuroria: Sekuestro pallateve të drogës me vlerë 10 milionë euro

Prokuroria e Krimeve të Rënda do të bëjë sekuestrimin e pronave, aseteve të kompanive të ndryshme ndërtuese dhe llogaritë bankare të të arrestuarve në...

Thyhet trau i doganës, kamioni me 700 kg drogë në port gati për në...

Një kamion me 700 kg lëndë narkotike kanabis sativa gati për në Itali është bllokuar mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit. Nga informacionet...

Të shtëna me armë në Tiranë dhe Elbasan, rendi jashtë kontrollit

Disa të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur dje në mesditë rreth orës 13:20 pranë shkollës “Vasil Shanto” në Tiranë. Burime nga vendi i...

Supergrabitja, tërhiqet Prokuroria e Krujës, dosja tek Krimet e Rënda

Dosja e supergrabitjes në “Rinas” si dhe procedimet e tjera të lidhura me këtë ngjarje, do të hetohen të gjitha nga Prokuroria e Krimeve...

Prokuroria sekuestron dokumentat e policisë

Prokuroria e Krimeve të Rënda po përqendron hetimet tek mungesa e masave të sigurisë në Aeroportin e Rinasit, pas grabitjes në pistën e Aeroportit....

Gazeta holandeze: Kryemafiozi Frroku kundërshton ekstradimin

Gazeta holandeze “Telegraf” ka publikuar dje një shkrim me titullin “Shqipëria kërkon vrasësin e komisarit”, duke iu referuar Arben Frrokut, i akuzuar për vrasjen...