Komandanti i Policisë së Thethit trafikant droge, kapet me 10 kg hashash

Partia Demokratike ka reaguar dje për trafikun e drogës të komandantit të postës së Policisë së Thethit, drogën drejt Greqisë dhe lidhjet policore dhe...

Banorët e Matit në protestë kundër ndërtimit të HEC-it

Ndërtimi i një hidrocentrali në Rukaj të Matit rrezikon të lërë pa ujë për vaditje 500 hektarë tokë të kësaj zone. Kanali i Sekës,...

Pasi i hoqi armët, policia fton prokurorët e gjyqtarët t’i blejnë sërish

Me datë 1 prill, zyra e shtypit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit shpërndau një njoftim për media, duke bërë thirrje publike...

Tritoli tek farmacia u vendos nga vetë Tahiri?

Ish-Kryeministri Berisha ka komentuar lirimin nga burgu të Vladimir Gjutës dhe Baftjar Brukës, të akuzuar si personat kryesorë të vendosjes së tritolit te farmacia...

Denoncim i ekspertit: Përse rrëzimi i helikopterit është një krim i paralajmëruar

Piloti dixhital denoncon: Me fakte te pakundershtueshme si mashtrues; Mimin, gjeneral Trafikun dhe papagajte e tyre ne media. Per me hollesisht lexoni mesazhin e tij....

Shkrimtarja vlerëson reagimin e Presidentit: Faleminderit z. Nishani

Kauza per Parkun eshte kauze e Shoqerise Civile dhe e asnje partie. Partite qe e duan Atdheun jane te mireseardhura ne keto kauza. Sikur edhe...

Prokurorët: Kutia e zezë e helikopterit u dëmtua

“Kutia e zezë” që shërben për të zbardhur shkaqet e rrëzimit të helikopterit në Liqenin e Shkodrës është dëmtuar. Burime nga grupi hetimor bëjnë...

Presidenti pret një grup qytetarësh të angazhuar për protestën kundër betonizimit të parkut

Presidenti Bujar Nishani priti dje në institucionin e Presidentit të Republikës një grup qytetarësh të angazhuar në mënyrë aktive në denoncimin dhe kundërshtimin e...

Policia dështon në Elbasan, rendi në dorë të vrasësve

Në qytetin e Elbasanit situata po përkeqësohet çdo ditë e më tepër. Një grup vrasësish kanë marrë në dorë situatën dhe vrasin nën hundën...

Katër burime nafte dhe gazi për një kompani fantazmë “offshore”

Kur dalja e letrave të Panamasë solli në vëmendje skemat se si dhe pse kanë funksionuar kompanitë offshore, duke fshehur aksionerët e vërtetë dhe...