Prokuroria: Sekuestro pasurive e 1.2 milionë dollarëve të Pezës

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon në Gjykatë sekuestrimin e pasurive të deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. Anëtari i Parlamentit nga radhët e...

1.5 milionë euro vjedhje, Tahiri e 7 zyrtarë të Policisë në hetim

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dhe 7 zyrtarë të Policisë së Shtetit janë dërguar për ndjekje penale nga KLSH për vjedhje të 1.5 milionë...

Shullazi dhe 4 ushtarët e bandës së tij, në gjyq për 9 vepra penale

Prokuroria e Krimeve të Rënda dërgoi në gjyq Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e bandës së tij, të cilët do të gjykohen për...

Si mashtroi Rama dhe Tahiri, rroga e policëve u rrit vetëm me 800 lekë

Kryeministri Rama dhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u premtuan policëve rritje të rrogës deri në 50%, por në fakt rritja u bë vetëm...

3 kg heroinë me makinë nga Shqipëria kapen në Greqi

Një sasi e konsiderueshme heroine është sekuestruar nga policia greke ditën e djeshme dhe janë arrestuar dy persona. Mediat greke shkruajnë se, ngarkesa e...

Pazaret për shërbimin mjekësor në Fier bëhen në lokalin e Tikut

Një qytetar nga Fieri denoncon skandalin e rryshfeteve që duhet t’u japësh mjekëve për t’u shërbyer të sëmurëve. Qytetari i është drejtuar me një...

300 milionë euro për 60 kilometra, kinezët: Kushton 100 milionë më pak

Qeveria shqiptare miratoi sot bonusin me 10% të pikëve për kompaninë shqiptare “Gjoka Konstruksion”, e cila ka paraqitur një ofertë të pakërkuar për të...

Zenel Hoxha, “Kalorës i urdhrit të Skënderbeut”

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekoruar pasditen e së martës, Presidentin e Dhomës së Tregtisë shqiptaro-britanike, një nga themeluesit e PD-së, z.Zenel Hoxha...

Vrasja e ish-drejtorit, Prokuroria verifikim bisedave telefonike

Vrasja e ish-drejtorit të Policisë, Artan Cuku ka ngritur shumë pikëpyetje në lidhje me autorët. Atentati që iu bë në derë të shtëpisë së...

Rama përgatit lirimin e ish-deputetit Frroku

Gjyqi ndaj ish-deputetit të mazhorancës, Mark Frroku është shtyrë sërish ditën e djeshme. Për të tretën herë avokatët e tij kanë kërkuar më shumë...