Prokuroria: Ndërtimi tek parku vepër penale

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për ligjshmërinë e ndërtimit të parkut të fëmijëve te Liqeni Artificial, për akuzën e “ndërtimit të paligjshëm” dhe “shpërdorim...

Vritet vëllai i të ekzekutuarit që ruhej me policë në Elbasan

Një tjetër vrasje ka tronditur dje qytetin e Elbasanit. 40-vjeçari Saimir Beqiri është gjetur i vrarë mëngjesin e djeshëm në një lokal përgjatë aksit...

Guroret e pakontrolluara kërcënojnë malin e Tomorrit

Lindita ÇELA I parë nga larg, me majën e tij të mbuluar nga dëbora të cilin poeti Andon Zako Çajupi e quante “kishë të Shqipërisë...

Bilanci i krimeve në shëndetësi po kthehet në bilanc lufte

Deputetja demokrate, Albana Vokshi ka denoncuar dje gjendjen skandaloze ku është katandisur sistemin shëndetësor sot. Përmes një deklarate për mediat Vokshi renditi të dhëna...

Majori kërcënon gazetarët në Shkodër: “Do t’iu pres kokën dhe do t’ua fus në...

Major Ibri kërcënoi gazetarët dhe operatorët e mediave gjatë ditës së djeshme, kur këta të fundit filmonin gjatë nxjerrjes së helikopterit nga Liqeni i...

Prokuroria ngre padi penale: Jo të ligjshme motivet e fluturimit

Prokuroria e Shkodrës regjistron procedimin penal për helikopterin e rrëzuar se në Liqenin e Shkodrës janë shkelur rregullat e fluturimit ajror dhe për lëvizje...

Banda e Tahirit trafikon edhe arrestimin e vëllait të Alibeajt

Partia Demokratike ka reaguar për fabrikimin e dalë nga zyrat e Policisë së Shtetit për gjoja arrestimin në Gjermani të vëllait të kreut të...

Autizmi, zonjat e para të trupit diplomatik vizitojnë qendrat

Në vazhdim të muajit të ndërgjegjësimit të Autizmit, Qendrat Rajonale 1 dhe 2 (në Farkë dhe Mjull-Bathore, Sauk,) kanë mirëpritur sot 4 gra ambasadore...

Çfarë po kërkon të fshehë Mrika nga rrëzimi i helikopterit?

Hetimet për zbardhjen e shkaqeve të rrëzimit të helikopterit në Liqenin e Shkodrës ku mbetën të vdekur dy pilotë duket se kanë ngecur. Ndonëse...

Masakër në Pyllin e Sodës në Vlorë, pishat priten natën

Një masakër e vërtetë po ndodh në Vlorë, ku persona të paidentifikuar presin pishat në pyllin e sodës gjatë natës. Denoncimi është bërë nga...