Ja si kopuku Taulant Balla po shfaros pyjet e Rrajcës, Malltezi publikon videon

Jamarbër Malltezi, Shefi i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, përmes një postimi në Facebook akuzon deputetin e PS, Taulant Balla për shfaosjen e...

Zbarkim holandez nga Kryeprokurori e deri tek kreu i Xhandarmërisë për të “Sëmurin e...

Një vizitë e rrallë do të ndodhë në Shqipëri në fillim të muajit nëntor. Nga Kryeprokurori holandez e deri tek kreu i Xhandarmërisë të...

Shpërthejnë ujërat e zeza në mes të Tiranës nga “firma” e Veliajt

Një firmë e lidhur me kreun e Bashkisë, Erion Veliaj ka çarë tubacionet, duke bërë që të shpërthejnë ujërat e zeza në mes të...

Betejë me bandën kriminale tek Drejtoria e Policisë

Pas arrestimit të Sekretarit Organizativ të PD-së, Sahit Dollapi, kreu  PD, Basha u ka bërë thirrje protestuesve që të nisen dret Drejtorisë së Policisë...

I çmenduri kriminalizon edhe shkollat, ja si shitet droga në gjimnazet e Tiranës

Emisioni “Stop” ka kryer një investigim në disa nga shkollat e mesme të Tiranës, aty ku lëndët narkotike shiten e blihen në mes të...

Besnik Mustafaj: Cakaj tregoi me fjalimin e djeshëm se është i paaftë dhe i...

Ish-ministri i Jashtëm dhe analisti Besnik Mustafaj ka komentuar sot në Neës24 në rubrikën “Opinion” disa prej temave të rëndësishme të aktualitetit, duke nisur...

Italia: Droga nga Shqipëria vazhdon të jetë kërcënim serioz për ne dhe BE-në

Ambasadori italian në Shqipëri, Alberto Cutillo, në një intervistë për gazetën “Shekulli” ka konfirmuar se pavarësisht nga propaganda e qeverisë Rama, trafikimi i drogës...

Tragjedi në Tepelenë! Shtëpia në flakë, digjet nëna me fëmijën 6 muajsh

Një ngjarje tragjike ka ndodhur dje pasdite në Tepelenë. Një nënë bashkë me fëmijën e saj vetëm 6 muajsh kanë humbur jetën, pasi banesa...

Ish-deputeti thirrje qytetarëve: Të gjithë bashkë do ta shpëtojmë Shqipërinë nga Edivinoviçi

Protesta e banorëve të ‘Unazës së Re’, të cilët kundërshtojnë projektin korruptiv të qeverisë Rama që u shemb banesat ka hyrë sonte më muajin...

Armët, tritoli dhe tonelatat e drogës me bekimin e Tahirit

Një operacion i madh kundër trafikut të drogës është zhvilluar dje në Bari nga antimafia dhe Guardia di Finanza. Bëhet e ditur se, gjatë...