Në kërkim nga Prokuroria edhe një gazetar, prej ditësh ka humbur Artan Hoxha

Plot 40 persona janë nën hetim sa i përket aktivitetit kriminal të Moisi Habilajt në fushën e narkotikëve. Mbrëmjen e sotme, Prokuroria ka bërë...

Çfarë donte Tahiri në shtëpinë e Orest Sotës të premten në darkë?

Pas publikimit të lajmit të arrestimit të Orest Sotës nga forcat policore të qytetit të Elbasanit, ish-ministri Saimir Tahiri ka vizituar familjen e Lefter...

Si djali i Arta Dades masakroi kreun e Hipotekës për ‘Vollgën’

Zbardhet dëshmia si djali i Arta Dades, Alban Dabulla kërcënoi me armë dhe dhunoi kreun e Hiptekës në zyrë për ish-hotel “Vollgën”. Një ditë...

Skandal/ Pedofili që përdhunoi fëmijën 6 vjeçar nuk arrestohet sepse është i afërt i...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dy ditë më parë në fshatin Shkozë e Madhe në njësinë administrative të Thumanës në Fushë-Krujë. Një fëmijë...

Tritoli tek farmacia u vendos nga vetë Tahiri?

Ish-Kryeministri Berisha ka komentuar lirimin nga burgu të Vladimir Gjutës dhe Baftjar Brukës, të akuzuar si personat kryesorë të vendosjes së tritolit te farmacia...

Fatos Klosi i implikuar në vrasje, dosja si agjent i shërbimeve të huaja

Zheji: Sot kishte dhënë intervistë ish-shefi i SHIK, Fatos Klosi, dhe thotë se Izeti ka të vërtetën e tij dhe ndoshta vjen dhe për...

Shqipëria përmbytet, Rama krihet dhe prodhon politikë me Kamzën!

Reagim i Bashkia Kamëz ndaj situatës së përmbytjeve: 137 projekte flenë në sirtarët e qeverisë, mes tyre dhe për kolektorët. Shqipëria është përmbytur dhe...

Ortaku i Peleshit te droga në Korçë

Zbulohen parcelat me kanabis të zëvendëskryeministrit Niko Peleshit në Korçë. Skandali është publikuar nga ish-Kryeministri Berisha, nëpërmjet një postimi në Facebook, duke iu referuar...

Kamikazja e Ramës në Prokurori fshin prokurorin e dosjes Xibraka të Olsi Ramës

Dritan Gina, Prokurori i Elbasanit që ka në duar edhe dosjen e Xibrakës ku është përfshirë Olsi Rama është shkarkuar nga e komanduara në...

Kapet duke vjedh!

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla nuk ka vjedhur vetëm një kartë nga tavolinat e opozitës ndërkohë që deputetët e saj ishin grumbulluar...