Berisha: Testimi i kufizuar, praktikë kriminale që ngjet me ekzekutimin e atyre që janë...

Edvin PPP Maska dhe Ndrikull Hajni Maska mbrojne krimin e tyre te shemtuar! Ata me vetedije te plote çnjerezore kundershtojne urdherin e OBSH; testim, testim,testim,...

“Po veproni si kryeministër”, përgjigjja e Bashës: Zero politikë! Jam i shqetësuar si prind,...

Pyetje: Ka patur deklarata z. Basha se po veproni dhe po artikuloni si kryeministër. Si ju bëjne te ndiheni keto deklarata? Lulzim Basha: Detyra...

“Qëndro në shtëpi”, video sensibilizuese e kreut të opozitës. Basha: Është kohë sakrificash

Të dashur bashkëqytetarë, kjo është një kohë sakrificash që gjithsecili prej nesh duhet t’i bëjë për shëndetin e tij dhe të familjes. Ju bëj...

Basha, mesazh urimi për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut

Mesazh i kryetarit të PD, Lulzim Basha për anëtarësimin në NATO të Maqedonisë së Veriut “Kam kënaqësinë të uroj përzemërsisht, fqinjin tonë, autoritetet shtetërore, vëllezërit...

Karantinohen punëtorët e një fabrike çimentoje në Krujë, Alibeaj: Qeveria të dëgjojë apelin e...

Enkelejd Alibeaj: Qeveria të dëgjojë apelin e Bashës dhe të mbyllë qendrat ku grumbullohen shumë punonjës, të garantojë pagesën e tyre Media raporton se 17...

Basha: Qeveria të mbyllë menjëherë fasonët dhe call centers. Të sigurojë pagesën për punëtorët...

• Shtimi i rasteve me COVID 19 e bën të detyrueshme mbylljen e menjëhershme për të paktën 4 javë të fasonëve, call centers dhe fabrikave...

Shqiptarët e mbetur në Europë, Qeveria pranoi propozimin e PD, Pollo: Më mirë vonë...

9 ditë më parë, në emër të Partisë Demokratike, kërkova që qeveria të përdorë avionët e Air Albania per të sjellë në Shqipëri udhëtarët...

Shkon në 186 numri i të prekurve me koronavirus, 12 raste të reja

Në 24 orët e fundit janë testuar 102 persona, prej të cilëve janë zbukuar 12 raste të reja me Covid 19. Ky ka qenë...

Berisha denoncon skandalin: Vidhen kutitë me ndihma dhe shpërndahen me thasë plehrash

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në rrjetet sociale ku përcjellë edhe mesazhin e një qytetari, i cili shprehet se është një banor...

Revoltë në Tiranë për ndihmat! Gra, fëmijë dhe të moshuar kërkojnë ushqim…

Qëndrimi prej më shumë se dy javësh brenda banesave ka bërë që rezervat ushqimore për shumë familje të përfundojnë ndërsa është e vështirë për...