Tahiri: Nuk më intereson çfarë thotë Ambasada Amerikane, në SHBA nuk flasin ambasadat

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, në një deklaratë për mediat ditën e sotme, është pyetur për deklaratat e ambasadave një ditë më parë, për...

Rama liron Tahirin, shteti në duart e një organizate kriminale, drejtësia ka vdekur!

Gjykata ka lënë të lirë Saimir Tahirin dhe e ka çliruar atë nga të gjitha akuzat për trafikim droge dhe krijim të organizatës kriminale...

Alarmi i Rektorit Koni: Kopshti Botanik po rrëmbehet nga Bashkia në kundërshtim me të...

Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka reaguar me anë të një deklarate për rrëmbimin e Kopshtit Botanik që po i bën qeveria...

Zbardhet skandali i Ramës për aeroportin e Vlorës, projektin e bën arkitekti i arrestuar...

Departamenti i Antikorrupsionit, Aksesit në shërbime dhe Transparencës në PD ka bërë një analizë të thellë të projekteve korruptive që bëhen në zyrat e...

Shpërthen në Mirditë, banorët përplasen me policinë, nuk lejojnë ndërtimin e HEC-eve

Banorë të fshatrave të Mirditës janë ngritur sot në protestë kundër ndërtimit të HEC-eve në zonën e tyre. Bamorët të cilët i përkasin 5 fshatrave...

Kamioni me 1 ton drogë nga Shqipëria bllokohet në Greqi

Policia greke tha se ka sekuestruar rreth 1 ton marijuanë në një kamion që u bllokua në hyrje të Janinës, qytetit verior grek fqinj...

Flamuri i Ramës në Bashkinë Gjirokastër me diplomë Gjimnazi falso, flet eksperti: Kemi të...

Nga Telnis SKUQI PËR BAKALLIN PREJ LETRE TË FLAMUR GOLEMIT Të vërtetën e Flamur Golemit e kam mësuar disa muaj më parë, pasi unë konstatove në...

Prokuroria zhduk DVD-të e përplasjes së makinës së nëndrejtorit të Policisë nga Suel Çela

Zhvendosja e dosjes së përplasjes së makinës së nëndrejtorit të Policisë në Elbasan nga Suel Çela shoqërua me humbjen e DVD-ve me pamjet e...

Nesër përkujtohet Heroi i Demokracisë, Azem Hajdari! (Axhenda)

Partia Demokratike ka publikuar axhendën e aktivitetit të ditës së nesërme për përkujtimin e Heroit të Demokracisë Azem Hajdari. CEREMONIA E PËRKUJTIMIT TË HEROIT TË...

Shpërthen revolta në Vlorë, shefat nuk i binden Ramës, s’pranojnë të lirojnë zyrat e...

Shpërthen revolta në Hipotekën e Vlorës. Mësohet se, ish-drejtuesit e Hipotekës të shkarkuar nga Rama nuk kanë pranuar të dalin nga zyrat. Mëngjesi i...