Protesta/ Studentët dy javë afat Ramës: Nëse nuk bën kthim pas, do të rikthehemi...

Ashtu si në fundin e vitit 2019, studentët i janë rikthyer sërish protestave ditën e sotme. Studentët kanë bojkotuar auditorët duke u mbledhur para...

Rama çon ligjin ”Anti-Shpifja” në Venecia’/ Zëri i Amerikës: I paqartë nxitimi i mazhorancës

Komiteti i Monitorimit të Asmblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur...

Nga arrestimi i djalit tek plagosja e vëllait/ Kush është kryebashkiaku i Ramës që...

Duket se Edi Rama e ka të vështirë të bashkëjetojë në qeverisje pa njerëzit problematikë, kryesisht të lidhur me shpërndarjen dhe trafikimin e lëndëve...

Prokuroria “gropos” hetimet për skandalin 40 milionë euro të Unazës së Re

Nga Edmond Hoxhaj Në prag të festave të fundvitit, Prokuroria e Tiranës mbylli pa zhurmë hetimin për skandalin e falsifikimit të tenderit të Unazës së...

Gazetari: Kanë kërcënuar me jetë njerëzish që të mos publikohet videoja e kryebashkiakut të...

Gazetari që publikoi videon e kryebashkiakut të Bulqizës duke konsumuar kokainë, Artan Hoxha, i ftuar në Abc News, ka dhënë detaje lidhur me pamjet...

Veliaj, 36 fluturime me avion dhe charter në 2019, del në Tv sikur mbjell...

Erion Veliaj ka bërë plot 36 fluturime për vitin 2019 me avion dhe charter ndërsa del çdo ditë në televizione për pyllin orbital, duke...

Rama humb toruan në Zall Herr, tregon përralla nga e kaluara dhe…

Rama befason sërish me deklaratat e tij. Ai ishte sot në Zall Herr të Tiranës, te familja e Riza Tafës, të cilit i ishte...

Nisi uragani studentor kundër kryemashtruesit, Berisha thirrje qytetarëve të mbështesin studentët

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar videon e nisjes së protestës së studentëve kundër qeverisë. Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të mbështesin studentët. Postimi i ish-Kryeministrit...

Burgosja e kryetarëve të komunave të Farkës e Kasharit, Berisha: Tallje cinike me shpitrat...

Ish-Kryeministri Sali Berisha shprehet se ish-kryetarët e komunave, Fatbardh Plaku dhe Besnik Fuçia, po mbahen prej 1 jave në burg, edhe pse në zonat...

Ish-deputeti i PS: Rama përgjegjës për 21 janarin, të veprojë drejtësia

Ish-deputeti socialist, Eduart Ndocaj akuzon kryeministrin Edi Rama si përgjegjësin për 21 janarin 2011. Ndocaj apelon për vënien para drejtësisë të Edi Ramës, si përgjegjësin...