Basha: Ramës ju deshën dy ditë për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që pamë të gjithë

Kryetari i PD, Lulzim Basha shprehet se, Ramës iu deshën dy ditë për t’u përgjigjur pas fakteve të denoncuara prej tij për fshehjen e numrit të viktimave nga Covid.

Në një reagim në Twitter, Basha shkruan se, Rama e ka kot sepse askush nuk i beson më! Kush gënjen për një çështje kaq të ndjeshme, gënjen për gjithçka.

Postimi i kryetarit Basha në Twitter

Pasi denoncimit të fakteve se gënjeu për numrin e viktimave të Covid-19, Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur. Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që pamë të gjithë. E ka kot sepse askush nuk i beson më! Kush gënjen për një çështje kaq të ndjeshme, gënjen për gjithçka. Shqiptarët kanë nevojë për një qeveri që punon për ta dhe nuk merret me gënjeshtra natë e ditë.

bbb 1