Ndërron jetë nga Covid-19 mjeku i njohur

Ndërron jetë nga Covid-19 mjeku i njohur në Kukës Astrit Haziri. Ai shërbente si mjek familjeje në spitalin e Kukësit dhe ka ndërruar jetë në Turqi.

Mjeku kuksian, 54 vjeç ishte nisur drejt Turqisë për kurim pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, ndërsa nuk ka mundur të fitojë betejnë me virusin COVID 19.

Prej 2 javësh mjeku kurohej jashtë vendit, por gjatë ditëve të fundit familjarët ishin njoftuar për gjendjen kritike të Hazirit.

astrit haziri