Berisha dënon ndalimin nga policia të ish-deputetit Ndocaj: Edvin Hajduti ka tmerr nga hija e vet (Video)

Ish-Kryeministri Berisha ka dënuar ndalimin e ish-deputetit të PS, Eduart Ndocaj nga policia e Lezhës pse kishte shkuar në inagurimin e shtëpisë të At Gjergj Fishtës.

Berisha shkruan në një postim në Facebook se, skena e largimit me forcë dhe shoqërimit të ish-deputetit në rajonin e narkopolicisë pa i dhënë asnjë motiv është akt i shëmtuar banditesk.

Postimi i ish-Kryeministerit Berisha

E kapen diversantin!

Edvin Hajduti ka tmerr nga hija e vet.

Miq, sot ne nje ngjarje inuagurale ne Lezhe me urdher te Edvin Hajdutit narkopolicia largoi me force nga vendngjarja ish deputetin e PS, Ndreca me friken se ai do kryente ndonje akt kunder Rames.

Skena e largimit me force dhe shoqerimit te ishdeputetit ne rajonin e narkopolicise pa i dhene asnje motiv eshte akt i shemtuar banditesk, praktike qe te kujton kohrat e zeza te diktatorit Hoxha, ne te cilat te deklasuarit nuk merrnin dot pjese ne perurimet qe bente diktatori apo bllokmenet hoxhist.

Ky akt i turpshem eshte nje dhunim flagrant i te drejtave te njeriut.

Duke perfunduar, denoj me ashpersine me te madhe qendrimin hoxhist te Edvin Kristaq Xhelatit! sb

E kapen diversantin!Edvin Hajduti ka tmerr nga hija e vet.Miq, sot ne nje ngjarje inuagurale ne Lezhe me urdher te Edvin Hajdutit narkopolicia largoi me force nga vendngjarja ish deputetin e PS, Ndreca me friken se ai do kryente ndonje akt kunder Rames.Skena e largimit me force dhe shoqerimit te ishdeputetit ne rajonin e narkopolicise pa i dhene asnje motiv eshte akt i shemtuar banditesk, praktike qe te kujton kohrat e zeza te diktatorit Hoxha, ne te cilat te deklasuarit nuk merrnin dot pjese ne perurimet qe bente diktatori apo bllokmenet hoxhist.Ky akt i turpshem eshte nje dhunim flagrant i te drejtave te njeriut.Duke perfunduar, denoj me ashpersine me te madhe qendrimin hoxhist te Edvin Kristaq Xhelatit! sb

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 23. Oktober 2020