Bardhi i publikon videon Ramës: Slogan i rrezikshëm, shqiptarët të mos bien në këtë grackë!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, e ka cilësuar si të rrezikshëm rikthimin në gojën e Ramës së slloganit të Enver Hoxhës: ‘Për popullin, me popullin’.

Ndërsa poston një videomontazh të Ramës, i cili e ka lënë Shqipërinë të vetmin vend në Evropë pa Gjykatë të Lartë dhe Kushtetuese, me një parlament dhe pushtet vendor monist, fton popullin që të mos bjerë më në këtë grackë dhe ti thotë jo propagandës së kësaj qeverie.

“Për popullin, me popullin!

Slogan i njohur dhe i rrezikshëm që na çon në një kohë të errët propagande dhe izolimi.

Kjo është një grackë, në të cilën shqiptarët nuk bien më.

Thuaj jo propagandës së kësaj qeverie!”, shkruan Bardhi

Shpërndaje këtë video!

Për popullin, me popullin! Slogan i njohur dhe i rrezikshëm që na çon në një kohë të errët propagande dhe izolimi. Kjo është një grackë, në të cilën shqiptarët nuk bien më. Thuaj jo propagandës së kësaj qeverie! Shpërndaje këtë video!

Gepostet von Gazment Bardhi am Mittwoch, 21. Oktober 2020