Aktivistja e njohur në SHBA: Po më çudit fakti që ministri i Jashtëm mban në kabinetin e tij një ‘këshilltar’ të këtij niveli

Aktivistja e njohur shqiptare, Evi Kokalari, ka reaguar nëpërmjet një shënimi në profilin e saj në Facebook ndaj këshilltarit të Ministrit të Jashtëm në detyrë, Julian Zyla i cili mbrëmjen e djeshme duke u cilësuar si i pavarur sulmoi Presidentin Trump në emisionin ‘Opinion’.

Kokalari duke iu drejtuar ministrit Cakaj shkruan:

‘Po më çudit fakti që ministri i Jashtëm Gent Cakaj mban në kabinetin e tij një ‘këshilltar’ të këtij niveli.

Fodullëku i tij ndaj presidentit amerikan ishte i turpshëm dhe i bën dëm shtetit shqiptar.

Detyra e Ministrisë së Jashtme është diplomacia, jo propaganda kundër Amerikës.

11 5