Basha: Në ditët e tij të fundit Edi Rama planifikon të marrë 148 milionë dollarë nga xhepat e shqiptarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha u shpreh gjatë konferencës për shtyp me gazetarët se, Edi Rama në ditët e tij të fundit planifikon të marrë 148 milionë dollarë nga xhepat e shqiptarëve.

“Buxheti i 2021, inceneratorit të Tiranës i rritet pagesa nga 7 në 11 milion euro. Gjendja inceneratorit të Elbasanit i ngjan një burgu mafioz.

Basha: Policia dhe Prokuroria japin informacione të hollësishme për çdo krim ordiner; për aferën e inceneratorëve asnjë informacion.

Mos hetimi i SPAK, inkurajon hajdutët të vjedhin më shumë”, u shpreh Basha.