Rama nuk pranon të presë në takim katër mjekët përfaqësues të protestës

Këta janë katër zyrtarët e Shëndetësisë që u paraqitën si “mjekë” në kryeministri ditën e

Rama nuk pranoi të presë në takim sot katër mjekët përfaqësues të protestës për të biseduar për kërkesat e tyre.

Rama kërkoi të zhvillojë një takim me mjekët, por në takim nuk është paraqitur askush prej mjekëve, por vetëm ministrja Ogerta Manastirliu, drejtori i QSUT Enkel Joti, kreu i sindikatës të punonjësve të shërbimit shëndetësor, Gentian Stroni si dhe Arjan Mezini.

Sindikata e Mjekëve thotë se, Rama i ka mashtruar, ndryshe nga sa u kishte thënë një ditë më parë.

“As kryeministri dhe as ministrja nuk kanë pranuar të takohen, por kanë lënë një përfaqësi këshilltarësh për takim. Ky është një mashtrim që i kanë bërë sindikatës”, tha një përfaqësues. Sipas tyre, protesta do të vazhdojë.

2 37

3 27

1 46