Basha reagon pas premtimeve të Ramës për rritjen e pagave: Pas 7 vitesh, a ka njeri që ja vë më veshin këtij?

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas premtimtit të dhënë nga Rama për rritje e pagës minimale dhe uljen e taksave.

Basha shkruan në një postim në Twitter se, pas 7 vitesh, a ka njeri që ja vë më veshin këtij?

”Sikur të ishin bërë realitet ato që thotë ky, Shqipëria nuk do të ishte në këtë gjendje sot. Por pas 7 vitesh premtimesh të pambajtura, a ka njeri që ja vë më veshin këtij”, shkruan Basha në Twitter.

auto 4fb84dcc eff4