Bale: “Nuk pendohem për asgjë që kam bërë tek Real Madridi”

Gareth Bale, tashmë lojtar i Tottenham, ka folur për Sky Sports lidhur epokën te Real Madridi.

A është penduar pas gjithë atyre që kanë bërë e ndodhur në Madrid, për shkak edhe të cilave e quanin “jo profesionist”, epo jo, ai ka vazhduar jetën.

“Ndonjë pendim në Real Madrid? Jo nuk pendohem për asgjë, jo – vetëm kam tentuar të luaj futboll, është e gjitha çfarë mund të bëj dhe gjërat tjera që janë thënë, janë jashtë kontrollit tim”, u shpreh ai.

“Jam rritur në Madrid, shumë njerëz për vërshëllenin në stadium dhe kam mësuar që mos t’i marrë gjërat seriozisht, ky është futbolli”.